Zavrieť

Porady

Vysporiadanie po rozvode

Známy sa asi dostane do nepríjemnej situácie. Rozvod.
Je 100 % vlastníkom a jediným spoločníkom v s.r.o-čke a okrem toho podniká aj ako fyzická osoba.
Pokiaľ viem, tak s manželkou nemajú žiadnu zmluvu upravujúcu ich majetok, tak ho zaujíma, ako by sa delil firemný majetok po rozvode. Všetko napoly v rámci BSM, aj keď s firmami nemá nič spoločné (iba úžitok)?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Barbara je offline (nepripojený) Barbara

    no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac Barbara
    ninai
    Nemá nikto odbornú radu?
    nakoľko až takú odbornú radu Ti nemôžem, teda neviem dať, tak aspoň takto Ti dúfam - pomôžem . klik sem:
    [SEARCH] bezpodielové[/SEARCH]

    Fany je offline (nepripojený) Fany

    Fany
    Pokiaľ nemajú vysporiadané BSM potom podľa mňa v SZČO majetok sa delí aj na manželku. V sro je to trochu iné. Tam má on svoj podiel. Pokiaľ sro-čku predá, príjem je jeho príjmom, ale keďže nemajú nič vysporiadané, aj tento by podľa môjho názoru išiel napoly.
    Veľakrát je to nespravodlivé a rozvodové situácie sú naozaj nepríjemné, ale to, že mohol takto podnikať, nemá na tom svoje dielo aj manželka? Trebárs len v tom, že napr. vychovala deti, starala sa o domácnosť... kým on sa mohol venovať firme. Predsa každý robil niečo. A ak ona nerobila naozaj "nič", on sa stíhal riadne starať o rodinu? Potom to mali riešiť skôr. Teraz to už musí brať tak, ako to je.
    Veľa chlapov ani nechce, aby sa žena angažovala, alebo dokonca chcú, aby bola doma a starala sa o domácnosť. Ale potom ju nemôžu chcieť vydediť. Ak sa napr. kúpi nový televízor, nemožno povedať, že je jeho, lebo išiel z jeho platu. Sú spoločná domácnosť a ako si to zabehali, ako financujú, akú majú delbu práce, je ich vec. Právne však majú nárok rovnaký. Je to môj názor.
    Zdravím všetkých poradákov.Mám podobný problem a hľadám odpoveď.Som 4 roky rozvedený živnostník.Na rozvodovom konaní bolo preukázane že z bývalou sme spolu nehospodárili od roku 1996.Minulý rok bývalá manželka podala na súd žiadosť o vysporiadanie BSM.Máme byt odkúpeny v roku 2004,žijem tam ja a dospelá najmladšia dcera.Aj všetky náklady ohladne bytu platím ja.Bývalá manželka žiada finančnú hotovosť(600 000 sk) za byt a polovičku hodnoty z predajne ktorú prevádzkujem od roku 2000.Chcem sa opýtat,vedel by mi niekto povedať na čo má nárok bývalá manželka? za odpoveď alebo radu dopredu dakujem.

    Vysporiadanie po rozvode

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.