Zavrieť

Porady

rozdelenie zisku s.r.o.-SZČO

Zaujimal by ma vas nazor,ako uvazoval zakonodarca,ak bol prijaty zakon,ze z rozdeleneho zisku konatelia nemusia platit odvody a SZČO musia platit odvody z kazdej koruny.Zda sa mi to nelogicke a nespravodlive.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    peterh1
    Zaujimal by ma vas nazor,ako uvazoval zakonodarca,ak bol prijaty zakon,ze z rozdeleneho zisku konatelia nemusia platit odvody a SZČO musia platit odvody z kazdej koruny.Zda sa mi to nelogicke a nespravodlive.
    SZČO neplatí odvody z podielu na zisku, nakoľko takýto príjem je oslobodený od dane z príjmu (ak sa jedná o podiel na zisku za roky 2004,2005) tým pádom nevstupuje ani do vymeriavacého zákadu (príjmy podľa §6).

    blcha je offline (nepripojený) blcha

    blcha
    1. Na to je len jedna rada - staň sa aj ty s.r.o. !!
    2. A prečo si myslíš, že zákony sú spravodlivé??

    Ak by som ti chcela odpovedať vážne, tak asi takto:
    Tí, čo pracujú - a teda aj SZČO - dostávajú peniaze za prácu. Pracovaním sa človek opotrebúva a teda bude zrejme potrebovať lekára, až zostarne a nebude už vládať pracovať, bude potrebovať penziu. A preto solidárne platí odvody do takýchto fondov.
    Spoločníci, ktorí vložili svoj kapitál do nejakej spoločnosti, dostávajú v prípade zisku svoj podiel a pritom v nej vôbec nemusia pracovať. Je to ich kapitálový výnos - bez práce, bez opotrebenia sa. Kapitálový výnos plynie rovnako zdravému či chorému, mladému či starému a preto z neho netreba platiť fondy.
    Ak by si chcel toto zmeniť, potom sa musíš zmieriť aj s tým, že by si platil odvody napríklad aj z úrokov na vkladnej knižke.
    Viem, že ťa môže hnevať, keď sused robí to isté čo ty, ale on si zisk strčí do vrecka a ty z neho polovicu odvedieš do fondov. Je len na tebe, akú formu podnikania si zvolíš. Nezabudni ale, že aj s.r.o. môže mať nevýhody - napríklad keď máš zaplatiť dane z peňazí, ktoré si ešte nedostal.
    Tak preto.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Až po prečítaní príspevku od blchy som pochopil podstatu otázky.

    blcha je offline (nepripojený) blcha

    blcha
    Ďakujem,
    rada V.I.P. členom vysvetľujem otázky !!
    Ono je to asi tak, že tá otázka bola tak akurát na mojej EQ úrovni, takže som sa ľahko vžila do toho, čo PetraH1 trápi.
    Už iba aby pochopil aj on.

    rozdelenie zisku s.r.o.-SZČO

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.