Zavrieť

Porady

dohoda o DVP

Dobry vecer,
prosim o radu. Vo veciach mzodvych a personalnych som novacik a potrebovala by som poradit s odvodmi za dohodu o vykonani prace. Dostala som od zamestnavatela len udaj ze brigadnik dostane vyplatenu odmenu 6000 sk v cistom a neviem vypocitat vsetky odvody s tym suvisiace. Viem ze musi ist o dan z prijmu vo vyske 19% a urazove poistenie vo vyske 0,8% ale neviem z akych vymeriavacih zakladov a podobne. Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Nike je offline (nepripojený) Nike

    Nike
    Ak dobre počítam tak asi takto:

    Hrubá mzda = 7408,-
    Daň 19% = 1408,-
    čistá mzda = 6000,-

    odvod 0,8% ÚP = 60,- Sk to je povinnosť zamestnávateľa

    Nezabudni vystaviť potvrdenie aby si mohol vysporiadať daň na konci roka, za predpokladu, že toto je jeho jediný príjem vo vašej firme počas roka.

    Zlatica je offline (nepripojený) Zlatica

    Zlatica
    Súhlasím s Nike. Nezabudni na to, že táto daň je preddavková / 10% ná vysporiadaná už neexistuje/ a na konci roka sa tento príjem nahlasuje jeho hlavnému zamestnávateľovi, alebo si podá daňové priznanie. Treba ho na to upozorniť, stretla som sa v praxi s tým, že to tomu človeku vadilo.Zlatica

    MIRKA je offline (nepripojený) MIRKA

    proste ja MIRKA
    a mozem tomu cloveku ja urobit RZD? ak napr. ide o dochodcu a ine prijmy od inych firiem nemal.

    Nike je offline (nepripojený) Nike

    Nike
    § 38 ZDP - podľa mňa áno, nenašla som nič čo by tomu bránilo, len musí o vykonanie RZD požiadať.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.