Zavrieť

Porady

zaradenie stroja

Kúpili sme čistiaci podľahový stroj veľkosti približne ručnej kosačky. Jeho OC je cca 60tis. Sk, je na elektinu. Podľa prílohy č. 1 zákona o dani z príjmu - odpisová skupina 2, položka 2-36, KP 29.56 Ostatné účelové stroje. Prosím o radu či som ho zaradila správne. Mne sa zdá 6 rokov odpisovania veľa na taký stroj. V odpisovej skupine 1 som ale nenašla žiadnu položku do ktorej by som stroj mohla zaradiť. Za radu ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

    andrej_rv
    Ak je to podlahový stroj vyššieho výkonu (na poskytovanie služieb, tzv. priemyslový) tak naozaj podľa mňa patrí do KP 29.56.25 - Účelové stroje inde nezaradené - upratovacie a čistiace stroje pre interiéry (priemyslové)
    Ak je to menej výkonný stroj, určený na upratovanie domácností, vlastných kancelárií a pod., mal by patriť do KP 29.71.21 - Elektrické spotrebiče pre upratovanie domácností.
    Pre účely odpisovania je to však jedno, keďže obe zatriedenia patria pre stroje v 2. odpisovej skupine, rozdiel je len v čísle položky prílohy ZoDP.
    Doba odpisovania sa neriadi cenou ani veľkosťou stroja, ale dobou, počas ktorej sa podľa predpokladu "zákonodarcu" bude stroj využívať.

    blondy je offline (nepripojený) blondy

    iwa blondy
    My sme tohoto roku zakúpili niečo podobné : podlahový čistiaci automat . Mám ho taktiež zaradený v 29.56. ako ostatný účelový stroj inde nezaradený v OS 2. na dobu odpisovania 6R

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.