Zavrieť

Porady

vstupné

Ahojte, chcela by som sa opýtať, ako by som mala zaúčtovať vstupenku na výstavisko strojov? dík
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    sybila3
    Ahojte, chcela by som sa opýtať, ako by som mala zaúčtovať vstupenku na výstavisko strojov? dík
    518AE- sú to služby.

    renatan je offline (nepripojený) renatan

    renatan
    Môžeš to dať aj na cesťák na 512 ako ostatné náklady. Ja to robím tak, lebo na výstavy cestujeme.

    Džudi je offline (nepripojený) Džudi

    Džudi
    Ja poprosím zamestnanec, konateľ, spoločník v jednoos. sro lekár cestuje na rôzne školenia, výcvik vo svojom odbore , má PPD na výcvik, hotelový účet, ale vystavené doklady na MUDr. Meno priezvisko môžem to dať ako náklad spoločnosti 527, ubytovanie 518 alebo cez cesťák ? Alebo preplatiť zamestnancovi a vtedy na aký účet ? Bloček z RP na parkovné na 518, auto je na lízing sro. Neviem si hlavne rady s tým že za ten odborný výcvik je len PPD aj to na meno doktora, totiž sú to dosť vysoké sumy a pravidelne sa opakujú, to aj platby do jazykovej školy AJ, mám len ústrižok o zaplatení z pošty a tiež na meno, totiž doktor aj tlmočí odbornú literatúru. Ďakujem

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Džudi
    Ja poprosím zamestnanec, konateľ, spoločník v jednoos. sro lekár cestuje na rôzne školenia, výcvik vo svojom odbore , má PPD na výcvik, hotelový účet, ale vystavené doklady na MUDr. Meno priezvisko môžem to dať ako náklad spoločnosti 527, ubytovanie 518 alebo cez cesťák ? Alebo preplatiť zamestnancovi a vtedy na aký účet ? Bloček z RP na parkovné na 518, auto je na lízing sro. Neviem si hlavne rady s tým že za ten odborný výcvik je len PPD aj to na meno doktora, totiž sú to dosť vysoké sumy a pravidelne sa opakujú, to aj platby do jazykovej školy AJ, mám len ústrižok o zaplatení z pošty a tiež na meno, totiž doktor aj tlmočí odbornú literatúru. Ďakujem
    Pravdepodobne ( teda dúfam) máš vypracovnú smernicu o vedení účtovníctva, daj si tam postup, ako budeš zúčtovávať rôzne náklady pre lekára, tzn.semináre, školenia, kurzy AJ - ale všetko zdôvodni v smernici, prečo platíš kurzy AJ - zaiste účtuješ aj príjmy za preklady a pod. Ak máš len PPD určite je to ako daňový doklad, ak je tam číslo pokl.dokladu, alebo sa jedná o juxtu potvrdenky. Ubytovanie by som nedávala ako náklad spoločnosti cez iné účty, aj keď je tam meno lekára, veď bol predsa ubytovaný on a nie Ferko Mravček... - takže vypísať kompletne cestovný účet a všetky doklady týkajúce sa tejto pracovnej cesty priložiť k dokladu a až potom ich zaúčtovať ako náklad cez účet 512.

    Džudi je offline (nepripojený) Džudi

    Džudi
    Ďakujem už som myslela že sa nenájde nikto kto by napísal svoj názor. Do tej smernice si to doplním. Príjmy zatiaľ neboli ale kniha sa ešte len tlmočí, takže predpoklad v 2007. A ten učet 512 je najčistejšia robota. Príjemný večer.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.