Zavrieť

Porady

sadzba poistenia

Vie mi niekto poradit, kde by som nasla sadzby poistenia zodpovednosti zamest. za skodu pri prac.uraze platne do r.2003? Je moznost sa nejak voci Soc.poist. branit, ak pri kontrole vymerala poistne z cinosti, ktoru sice SZCO mala zapisanu v zivnost.liste, ale ju vobec nevykonavala?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katka28 je offline (nepripojený) katka28

    katka28
    Ja si myslím, že sadzba poistného bola určená podľa OKEČ-u (treba vedieť kód činnosti) a dôležité je čo je zapísané v živnostenskom liste ako hlavná činnosť to aj v prípade ked ju vôbec nevykonávali.

    Tiska je offline (nepripojený) Tiska

    Tiska
    Moje skúsenosti z reality sú také, že Ti nepomôže ani odvolanie sa na ústredie soc. poisťovne, pretože sme mali presne taký istý prípad. My sme počítali sadzbu na úrazové poistenie podľa prevažujúcej činnosti OKEČ, ale mali sme tú smolu, že sme v roku 2003 doplnili živnosť o vlasntnú dopravu a na tú sa vzťahovala vyššia sadzba poistného, aj keď sme túto činnosť nevykonávali o čom svedčili naše účtovné doklady. Nepomohlo nám to a naše odvolanie na ústredí nám zamietli a museli sme doplatiť poistné a na to sankcie.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.