Zavrieť

Porady

Práca vo sviatok

Prosim o radu, zamestnanec odpracoval v mesiaci 11/2006 - 160 hodín, pracoval aj vo sviatok 1. a aj 17.11. Je mesačne odmeňovaný. Ako mu to mám zaplatiť, má nárok na príplatok za prácu vo sviatok??

Dakujem za vasu radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Monik1
    Prosim o radu, zamestnanec odpracoval v mesiaci 11/2006 - 160 hodín, pracoval aj vo sviatok 1. a aj 17.11. Je mesačne odmeňovaný. Ako mu to mám zaplatiť, má nárok na príplatok za prácu vo sviatok??

    Dakujem za vasu radu.
    AK je odmeňovaný mesačnou odmenou, tak to sa vzťahuje na fond pracovného času, čo nezahrňa sviatky, len pracovné dni. Preto mu prináleží mzda za odpracované sviatky a mzdové zvýhodnenie (príplatok) tiež.

    Monik1 je offline (nepripojený) Monik1

    Monik1
    Ale potom by mali odpracovat 176 hodin? Nie? Mam v tom chaos. Oni totiz odpracovali vratene tych sviatkov 160 hodin.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Monik1
    Ale potom by mali odpracovat 176 hodin? Nie? Mam v tom chaos. Oni totiz odpracovali vratene tych sviatkov 160 hodin.
    Ako majú stanovený dennú pracovnú dobu? 8 hodín? V tom prípade ale im chýba 2 dni z riadných pracovných dní.

    Monik1 je offline (nepripojený) Monik1

    Monik1
    Kazdy den inak, su to predavaci. Niekedy 9 h, 11h a pod. Spolu tento mesiac odpracovali 16Oh. Ja si tiez myslim, ze im chyba 16 hodin. Asi im nemam preplatit sviatok, ze??

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Asi by som postupoval tak, že odrobili iba tých 20 dní po 8 hodín. Len neviem či by to bolo v poriadku. Skoda, že nemáte presný rozvrh pracovnej doby, smeny a v tom prípade by práca cez sviatok sa považoval za riadnú smenu, bez nároku na príplatok.

    azuz je offline (nepripojený) azuz

    azuz
    Ak sú to zmenoví zamestnanci, tak musíš vedieť, koľko hodín v mesiaci mali odpracovať (podľa toho ako mali rozvrhnuté zmeny). Ak odpracovali všetky určené zmeny, a vo sviatok pracovali, majú nárok na príplatok za prácu vo sviatok.

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Tak ako píše Zuzka, zamestnanci (ZC) s nerovnomerne rozvrhnutým prac. časom majú mať vypracovaný pracovný kalendár (tzv. smennosť) a na základe toho (tu už som mimo témy) aj vypočítaný nárok na dovolenku. Pozri si napr. tému
    http://www.porada.sk/t24428-dovolenk...highlight=mzdy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.