Zavrieť

Porady

SZČO s čes.obč. a odvody

Prosím poraďte mi. SZČO je slovák, ale má české občianstvo. Doteraz podnikal v Čechách, kde si všetko platil. Teraz sa presťahoval naspäť na Slovesnko, kde chce podnikať (zubár), ale chce si ponechať sociálne poisteniev čechách. Dá sa to ? A ako je to zo zdravotným poistením. Prosím poraďte.
Asi som to zle zaradila ale ja to neviem presunúť.
Naposledy upravil bredikova : 05.12.06 at 18:50
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Daska je offline (nepripojený) Daska

    RAK Daska
    Zdravotne sa da platit len v jednom state EU. Este podotazka, on ma obidve obcianstva???

    Tu je to s odvodmi do SP asi jasne, ak bude mat zivnost tu, ale ako je to v Cechach neviem.

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Lenka, ce SS Ti posielam tel. číslo, kde by si mala dostať "fundovanú" odpoveď, ale s podmienkou, že nás v tejto téme poinformuješ o výsledku, aby sme boli múdrejšie. Najprv si však zisti už vyššie spomenuté.

    bredikova je offline (nepripojený) bredikova

    optimistka aj napriek veku bredikova
    Čo som zistila:

    SP závisí v prvom rade od miesta vykonávania živnosti, t.j. ak občan CZ má živnosť iba na území SR musí platiť SP v SR. Ale ak Občan CZ má živnosť aj v CZ môže si vybrať. Buď bude platiť SP v CZ podľa trvalého bydliska alebo bude platiť v SR podľa miesta živnosti. Ak sa rozhodne pre CZ musí si vyžiadať od českej SP akési tlačivo E101, ktoré hovorí o tom, že poistenie bude platené v CZ.
    Takže je to asi takto. Dúfam, že som to napísala zrozumiteľne. ak zistím niečo nového , napíšem.

    bredikova je offline (nepripojený) bredikova

    optimistka aj napriek veku bredikova
    Pozrela som si všetko čo bolo na linku. Je to tak ako som písala. Veľmi dobre je to na linku http://www.cssz.cz/evropska_unie/prislusnost.asp. Sú tam všetky možnosti a aj ako postupovať pri výnimkach a žiadostiach o výnimky.
    Ďakujem.

    SZČO s čes.obč. a odvody

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.