Zavrieť

Porady

prechodny pobyt?

Dobry den. Nevedela som, kam mam tu temu zaradit, asi jedine sem. Chcela by som sa spytat na jednu mozno pre vas znamu vec, ale ja sa v tom nevyznam. Brat pracuje v zahranici uz dlhsie (EU), zaraba tam den-noc, podava na Slovensku danove priznanie na konci roka, lebo tu ma trvaly pobyt. Nevidi vsak dovod, preco by mal platit teraz vyssie dane (milionarska dan) do slovenskej statnej pokladnice, ked sem pride raz za pol roka (odvody plati v zahranici) a pritom ma vydavky v zahranici dost vysoke, hlavne co sa tyka byvania. V zahranici ma prechodny pobyt, na trvaly este nema narok. Napriklad v Irsku to moji znami riesia tak, ze sa odhlasili z trvaleho pobytu na Slovensku, ale to je zrejme iny pripad, tam je to so ziskavanim pobytu inak. Co moze urobit? Podla mna, keby sa tu na slovensku prehlasil na prechodny pobyt a v zahranici by mal tiez prechodny pobyt, tak by sa to na urade nedalo vybavit. Co moze robit?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.