Zavrieť

Porady

Opatrovanie mamky

Viete mi niekto poradiťt, koľko budem platiť odvody do soc.a zdravotnej poisťovne v prípade, že si vybavím opatrovanie mamky? Som momentálne nezamestnanaá a doporučili mi, že si môžem vybaviť starostlivosť o chorú 85 ročnú mamku. Len neviem, keďže príspevok je ken okolo 6000 Sk, koľko budem platiť odvody a koľko by som mohla za mesiac zarobi´t- napr.preklˇadaním z angličtiny, čo sa dá robiť doma.Budem veľmi rada, ak mi pomôžete.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dana 22 je offline (nepripojený) Dana 22

    ZŤPO-Sclerosis multiplex Dana 22
    Martulienka
    Viete mi niekto poradiťt, koľko budem platiť odvody do soc.a zdravotnej poisťovne v prípade, že si vybavím opatrovanie mamky? Som momentálne nezamestnanaá a doporučili mi, že si môžem vybaviť starostlivosť o chorú 85 ročnú mamku. Len neviem, keďže príspevok je ken okolo 6000 Sk, koľko budem platiť odvody a koľko by som mohla za mesiac zarobi´t- napr.preklˇadaním z angličtiny, čo sa dá robiť doma.Budem veľmi rada, ak mi pomôžete.
    Martulienka odvody z opatrovateľského príspevku nemusiš platiť ani do ZP ani do SP. Musíš sa v poisťovni prihlásiť ako opatrovateľka a poistné za Teba bude odvádzať štát z výšky minimálnej mzdy.
    Zákon č. 195/1998 v § 64 dovoľuje zarobiť opatrovateľom za súčasného poberania opatrovateľského príspevku 2 násobok ŽM (9 960 Sk).
    Budeš túto prácu vykonávať doma a teda spĺňaš podmienky tohto zákona, že o opatrovanú osobu bude v čase výkonu Tvojej práce postarané.
    Výška príspevku 6 000 Sk môže byť krátená o čiastku ktorú dôchodok Tvojej matky prevyšuje 1,2 násobok ŽM t.j. 5 976 Sk.
    Dana 22

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.