Zavrieť

Porady

daňový bonus

Vie mi niekto poradiť? Máme zamestnanca, ktorý u nás pracuje od júla tohto roka a daňový bonus mu uplatňujem od novembra. Dá sa to aj spätne vyžiadať za predchádzajúce mesiace? A ak áno, čo k tomu potrebujem?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    klimako je offline (nepripojený) klimako

    klimako
    Podľa mojich vedomosti by ste mali bonus vrátiť čím skôr ak bol nevyplatený vinou zamestnávateľa. Ak zamestnanec nedal doklady, tak to bola jeho vina, a môže si upltniť nárok na bonus v ročnom zúčtovaní, ak predloží doklady že mal nárok už od začiatku pracovného pomeru resp od začiatku roku.

    klimako je offline (nepripojený) klimako

    klimako
    je to §40 ods. 2 daňového zákona, v nasledujúcom spracovaní miezd môžte zamestnancovi vyplatiť sumu daňového bonusu, ktorú mal dostať. o to nižšiu daň odvediete na DU. ale ak sa s ním dohodnete, môžete to zúčtovať v Ročnom zúčtovaní, to je možno pohodlnejšie

    danusi je offline (nepripojený) danusi

    danusi
    Možem za mesiac november vyplatiť daňovú bonus za 7-8/2006, t.j. za prázdniny, keď som od zamestnankyne dostala čestné prehlásenie, že jej dieťa počas tejto doby nemalo pracovný pomer?

    Šelinka je offline (nepripojený) Šelinka

    Šelinka
    Tkaže, ak som to správne pochopila, teraz mu pripočítam daňový bonus k mzde za november spolu za 4 mesiace (júl-október) na dve deti 4 320,- a potom to už len vyžiadam od daňového úradu?

    klimako je offline (nepripojený) klimako

    klimako
    áno, môžete mu to doplatiť ku mzde za nasledujuci mesiac, ale podotýkam, len ak Vám dal už v júli doklady. Ak nedal, tak by som to urobil až v RZ, aby Vám daňový úrad nerobil problémy. myslím, že to je odpoveď aj na predošlú otázku.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.