Zavrieť

Porady

Žiadosť o registráciu DPH

Práve mi doniesli tlačico "Žiadosť o registráciu pre daň z prid. hodnoty bez akýchkoľvek vysvetliviek. V r. 23 - Obrat za posledných 12 predch. po sebe idúcich .... mám udať obrat od 1.5.2004 do 30.11 2004, kedy som zistila, že som ho prekročila, alebo fakt za posledných 12 mesiacov, čiže 1-11/2004 + 12/2003? Obrat sa predsa napočítaval od 1.5.2004.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Nike je offline (nepripojený) Nike

    Nike
    Obrat 1500000 sa počíta od 1.5.04 určite. Pred týmto dátumom sa postupuje podľa starého zákona. Je tam za 12 mesiacov, ale môže sa stať (čo sa ti aj stalo), že obrat prekročíš skôr.

    Monča je offline (nepripojený) Monča

    Monča
    Nike
    Obrat 1500000 sa počíta od 1.5.04 určite. Pred týmto dátumom sa postupuje podľa starého zákona. Je tam za 12 mesiacov, ale môže sa stať (čo sa ti aj stalo), že obrat prekročíš skôr.
    Čiže udať obrat od 1.5.2004 do 30.11.2004, keďže som prekročila v priebehu novembra 1,5 mil. a do 20.12.2004 podať žiadosť?

    Žiadosť o registráciu DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.