Zavrieť

Porady

stravne pre zamestnancov

Prosim o radu, kolko bude predstavovat povinny prispevok na stravne pre zamestnancov od 1.1.2007?
Dakujem za odpoved.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    55% z ceny jedla, max 55% z hodnoty stravného v čas.pásme 5-12 hod ( pri tuzemských prac. cestách).
    Hodnotu stravného doplní niekto ďalší.

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    benka
    55% z ceny jedla, max 55% z hodnoty stravného v čas.pásme 5-12 hod ( pri tuzemských prac. cestách).
    Hodnotu stravného doplní niekto ďalší.
    Súhlasím. A hodnota stravného zostáva 89,-- Sk.

    libus72 je offline (nepripojený) libus72

    libus72
    Anja111
    Súhlasím. A hodnota stravného zostáva 89,-- Sk.
    Už vyšlo Opatrenie MF ktoré určuje základné sadzby stravného pre rok 2007? Vie mi niekto dať jeho číslo, prípadne ho pripnúť?
    ďakujem pekne

    maria87 je offline (nepripojený) maria87

    maria87
    a bude platiť, že zamestnávateľ si bude môcť dať celú sumu stravného do nákladov?

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    maria87
    a bude platiť, že zamestnávateľ si bude môcť dať celú sumu stravného do nákladov?
    Tak, čo sa týka zamestnancov, zatiaľ sa nemení nič. Zamestnávateľ si naďalej uplatňuje do výdavkov 55%. Zmena nastane od 1.1.2007 len u SZČO, ktorá si bude môcť uplatniť preukázané stravné, až do výšky 89,-- Sk.

    maria87 je offline (nepripojený) maria87

    maria87
    a ked môj zamestnávateľ je SZCO a mna zamestnáva, tak čo? on si môže uplatniť výdavky ale mne na stravné bude prispievať max. 55 % z ceny 89?

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    maria87
    a ked môj zamestnávateľ je SZCO a mna zamestnáva, tak čo? on si môže uplatniť výdavky ale mne na stravné bude prispievať max. 55 % z ceny 89?
    Jeho povinnosťou je prispieť na tvoj lístok ešte zo SF. Tuším sa ti to vidí nespravodlivé, že on "všetko" a ty menej....ale on si lístok zaplatí v plnej sume, kým ty ho máš lacnejšie

    Janiela je offline (nepripojený) Janiela

    jednoduchý človek, ako ostatní ...viac Janiela
    Prosím Vás, neviem to nikde nájsť, zamestnávateľ nemá možnosť stravovania pre svojich zamestnancov, tak im dáva 89,- Sk. Tu mi nastal problém: min roku nám na školení bolo oznámené, že celá suma sa daní, tohoto roku zasa, že daní sa len 55% zo sumy 89,- Sk. Ozaj, neviem, ako postupovať ďalej.
    Poradí niekto.
    Vďaka

    libus72 je offline (nepripojený) libus72

    libus72
    Podľa mňa by bolo lepšie keby im dával radšej stravné lístky v tej istej hodnote, potom si môže dať 55% do nákladov a ešte aj príspevky zam-teľa zo sociálneho fondu si môže dať do nákladov, zvyšok sa zam-com strhne z výplaty....

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Janiela
    Prosím Vás, neviem to nikde nájsť, zamestnávateľ nemá možnosť stravovania pre svojich zamestnancov, tak im dáva 89,- Sk. Tu mi nastal problém: min roku nám na školení bolo oznámené, že celá suma sa daní, tohoto roku zasa, že daní sa len 55% zo sumy 89,- Sk. Ozaj, neviem, ako postupovať ďalej.
    Poradí niekto.
    Vďaka
    Celý tento finančný príspevok podlieha zdaneniu u zamestnanca.
    Naposledy upravil Tweety : 13.12.06 at 11:14

    Janiela je offline (nepripojený) Janiela

    jednoduchý človek, ako ostatní ...viac Janiela
    Tweety, ďakujem veľmi pekne, tak som to robila po celý min rok a aj t.r..Dokonca aj dnes, a to s malou dušičkou. Zaujímavé, že takto ma poplietla práve pracovníčka DÚ.
    Ešte raz, pekne ďakujem a prajem krásny zbytok dňa.

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    maria87
    a ked môj zamestnávateľ je SZCO a mna zamestnáva, tak čo? on si môže uplatniť výdavky ale mne na stravné bude prispievať max. 55 % z ceny 89?
    Áno, od 1.1.2007 to bude tak (kým sa to inak nezmení) . Rozdiel je ešte v tom, že tvoj zamestnávateľ musí zarobiť tých 89 Sk pre seba, ale aj tých 50 Sk, ktoré prispeje na tvoj stravný lístok.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.