Zavrieť

Porady

Náklady na reprezentáciu

Potreboval by som poradiť s následovným.

Predal som zákazníkovi jedno zariadenie a ako bonus som mu dal zdarma 10ks kariet k tomu. Pred. cena jednej je 99 sk s dph.
Ako to teraz dať do nákladov. Na 513 a v cene 99*10 , teda aj s dph, že? Alebo je to v mojej obstáravacej cene? Najlepšie by bolo keby sa to dalo dať nejako do nákladov, ktoré by aj znižovali ZD nie ako 513.

dík za odpovede
Naposledy upravil vajda65 : 10.12.06 at 12:50
Usporiadat
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Zakúpil si karty , ktoré chceš dať ďalej ako bonus zákazníkovi. Špecifikuj, o aké karty sa jedná (hracie, telefónne.....) a aj to, či si ich nakupoval ako tovar na ďalší predaj.
0 0
vajda65 vajda65

vajda65 je offline (nepripojený) vajda65

nakupoval som ich ako tovar na ďalší predaj, sú to karty bezkontaktné a to zariadenie bol dochádzkový systém.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

vajda65
Potreboval by som poradiť s následovným.

Predal som zákazníkovi jedno zariadenie a ako bonus som mu dal zdarma 10ks kariet k tomu. Pred. cena jednej je 99 sk s dph.
Ako to teraz dať do nákladov. Na 513 a v cene 99*10 , teda aj s dph, že? Alebo je to v mojej obstáravacej cene? Najlepšie by bolo keby sa to dalo dať nejako do nákladov, ktoré by aj znižovali ZD nie ako 513.

dík za odpovede
Výdajka zo skladu v obstarávacej cene, DPH z obstarávacej ceny odviesť DÚ, pripočítateľná položka k základu dane 10x obstarávacia cena bez DPH.
0 0
vajda65 vajda65

vajda65 je offline (nepripojený) vajda65

účtujem spôsobom B, takže výdajka tam teda nebude, a tovar bol nakúpený zo zahraničia takže dph z jeho OC bola už odvedená na JCD.
Takže aký bude teraz postup?
Poprosím aj predpontácie keby to bolo možné.

ak to chápem tak bude týmto pádom
OC X 10 na 513/504 ?
a dph ako? 513/343 z OC?
dík
Naposledy upravil vajda65 : 10.12.06 at 14:58
0 0
Cecilia Cecilia

Cecilia je offline (nepripojený) Cecilia

Uvažujem, že ak by si to robil nabudúce, tak by si mal nablokovať alebo vyfaktúrovať zariadenie so zľavou o tých 990,- Sk plus dofaktúrovať alebo doblokovať - na ten istý doklad tých 10 kariet. Výsledná suma na doklade by bola rovnaká. Neviem, čo na to zákazník, či by mu to nevadilo.
0 0
vajda65 vajda65

vajda65 je offline (nepripojený) vajda65

Takto by som to nechcel robiť. Nech on nemá potom bordel v nákladoch. Je to moje riešenie správne?
0 0
Dana K. Dana K.

Dana K. je offline (nepripojený) Dana K.

vajda65
Takto by som to nechcel robiť. Nech on nemá potom bordel v nákladoch. Je to moje riešenie správne?
Podľa mňa by sa aj odberateľovi účtovalo lepšie, keby tie karty nejakú hodnotu na doklade mali. My sme to tiež riešili tak, že sme ten bonusový tovar vyfaktúrovali za normálnu cenu a na konci dokladu sme odpočítali zľavu,takže výsledná suma bola taká,ako keby to dostal zadarmo.
0 0
vajda65 vajda65

vajda65 je offline (nepripojený) vajda65

OK, tak do budúcnosti by som to tak robiť mohol, ale čo teraz? Teraz to už treba nejak hodiť do účta.
Takže nápady?
0 0
Dana K. Dana K.

Dana K. je offline (nepripojený) Dana K.

vajda65
OK, tak do budúcnosti by som to tak robiť mohol, ale čo teraz? Teraz to už treba nejak hodiť do účta.
Takže nápady?
A aký doklad si mu vystavil? Boli na ňom karty v hodnote 0 Sk?
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
vajda65
OK, tak do budúcnosti by som to tak robiť mohol, ale čo teraz? Teraz to už treba nejak hodiť do účta.
Takže nápady?
Asi jediný správny od ermon.
0 0
vajda65 vajda65

vajda65 je offline (nepripojený) vajda65

Veď to je práve problém, že je somár som mu to dal iba ako bonus bez dokladu, takže teraz vôbec neviem čo s tým.
Práve preto to chcem dať na 513 kde by s tým nemal byť žiaden problém, kedže je to pripočitateľná položka.
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

vajda65
OK, tak do budúcnosti by som to tak robiť mohol, ale čo teraz? Teraz to už treba nejak hodiť do účta.
Takže nápady?
Pokiaľ by to bolo ošetrené v internej smernici, že za účelom zvýšenia predaja a dosiahnutia vyššieho zisku, tento tovar (karty), poskytne predávajúci kupujúcemu za 1,-- Sk/za kus, myslím si, že by to bolo v poriadku. Museli by sa iba určiť presné podmienky, či to bude platiť ak nakúpi tovar v určitej hodnote, alebo pri nákupe nejakého konkrétneho tovaru. A vtedy by sa to mohlo považovať za podporu predaja a stačilo by doúčtovať 10 x 1,-- Sk.
0 0
vajda65 vajda65

vajda65 je offline (nepripojený) vajda65

Danila
Asi jediný správny od ermon.
ok, ako som písal účtujem spôsobom B, takže to bude v tom prípade takto? Pretože výdajku nemôžem použiť.

OC X 10 na 513/504 ?
a dph ako? 513/343 z OC?
0 0
Dana K. Dana K.

Dana K. je offline (nepripojený) Dana K.

vajda65
Veď to je práve problém, že je somár som mu to dal iba ako bonus bez dokladu, takže teraz vôbec neviem čo s tým.
Práve preto to chcem dať na 513 kde by s tým nemal byť žiaden problém, kedže je to pripočitateľná položka.
Tak si to daj na konci roka pri inventúre do manka,bude to síce pripočítateľná položka, ale nemusíš odviesť DPH.
0 0
Dana K. Dana K.

Dana K. je offline (nepripojený) Dana K.

A ešte ma tak napadlo, že keď nemáš žiaden doklad o tom, že si mu to dal ako bonus, tak to repre,neviem, neviem. Aby ťa nepodozrievali, že si to predal na čierno. A ten doklad by sa už odberateľovi opraviť nedal? Dal by si mu tam tie karty napr.za 1 Sk, alebo nejakú tú zľavu, ako sme písali predtým, aby nedoplácal nič,iba to budeš mať čisté. Lebo na základe niečoho výdaj zo skladu urobiť musíš.
0 0
vajda65 vajda65

vajda65 je offline (nepripojený) vajda65

Dana K.
Tak si to daj na konci roka pri inventúre do manka,bude to síce pripočítateľná položka, ale nemusíš odviesť DPH.
toto sa mi páči najviac, pretože aj na 513 to bude pripočitatelná a nemusím odviesť dph-čku.
Zatial vedieť v nápade, vďaka moc.

Bola to moja riadna blbosť, že som mu nedal na to doklad, už ani neviem prečo.
V budúcnosti to budem robiť tak ako si písala, teda že to bude na faktúre.
0 0
Dana K. Dana K.

Dana K. je offline (nepripojený) Dana K.

vajda65
V budúcnosti to budem robiť tak ako si písala, teda že to bude na faktúre.
To bude najlepšie.
0 0
vajda65 vajda65

vajda65 je offline (nepripojený) vajda65

ok takže na konci roka k 31.12 zaúčtujem

548/504 v sume 10* oc ?

to je celé?
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Dana K.
Tak si to daj na konci roka pri inventúre do manka,bude to síce pripočítateľná položka, ale nemusíš odviesť DPH.
To je spôsob žiaľ v rozpore so zákonom o účtovníctve a nepravdivá informácia. DPH hoci išlo o dovoz z tretej krajiny si síce na JCD zaplatil, ale súčasne si si daň odpočítal na vstupe. Máš povinnosť túto daň odviesť.
S účtom 513 nemá nič tvoj prípad spoločné. A už vôbec nie s mankom.
Je jedno, že účtuješ spôsobom B. Aj tak musíš viesť skladovú evidenciu, a teda urobiť v OC výdaj 10x99 Sk.
Takže jednoznačne tak ako som písala v príspevku č. 4
Výdajka zo skladu v obstarávacej cene, DPH z obstarávacej ceny odviesť DÚ, pripočítateľná položka k základu dane 10x obstarávacia cena bez DPH.
0 0
Dana K. Dana K.

Dana K. je offline (nepripojený) Dana K.

vajda65
ok takže na konci roka k 31.12 zaúčtujem

548/504 v sume 10* oc ?

to je celé?
No ak nebudeš mať iné manko, tak 10*OC, ale na účet 549-Manká a škody.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať