Zavrieť

Porady

Založenie s.r.o. v r.2005, náklady 2004

Budúcej právnickej osobe - s.r.o. vznikajú náklady v roku 2004 - notár, kolky,poplatky. Výpis z obchodného registra bude až v januári 2005. Čo so vzniknutými nákladmi, keď sa bude robiť účto až od roku 2005? Možu sa dať do účtovníctva ako zriaďovacie náklady v roku 2005?
Ďakujem za radu.
Naposledy upravil Jana2004 : 16.12.04 at 21:35
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    DELI je offline (nepripojený) DELI

    DELI
    Ešte sa nik neozval??? Mám podobný problém, čo s tým kto vie aký je v tomto prípade postup?

    Prosííím....

    Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

    Katarína STR
    No ja si chcem založiť s.r.o. ale kôli takýmto veciam si ju radšej začnem vybavovať až v januári.

    Ale v zákone som čítala, že si firma môže dať do nákladov všetky žiaďovacie výdavky firmy, ktoré ste zaplatili ešte pred vznikom spoločnosti. Aj keď to bolo v predchádzajúcom roku.

    Ono asi spočítaš všetky poplatky a dňom, keby už budeš mať všetky doklady vybavené a teda budeš môcť podnikať, tak si dáš jedným dátumom tieto výdavky buď do nákladov, alebo ak presiahnu sumu 50.000,- Sk budeš ich odpisovať.

    AK má niekto iný názor, rada sa poučím.

    Jana2004 je offline (nepripojený) Jana2004

    Jana2004
    Priznám, aj ja som mala do včera tento názor, ale podobnú skúsenosť mal jeden podnikateľ, ktorý mi povedal, že on to dal do budúceho roku, ale platil za to pokutu pri daň.kontrole, pretože to tam vraj nemalo byť. Ale čo s tým mal urobiť, nevedel.

    Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

    Katarína STR
    No to je super, takže čo mal si nebodaj dať daňové priznanie za rok napr. 2004, keď ešte nebol podnikateľ ?
    No to asi nie.

    Tak ako ?

    Do roku 2005 to tiež nepatrí, tak kde ?

    Majú mu všetky poplatky prepadnúť ?

    No super.

    Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

    Katarína STR
    No v § 4 odst. 4 znie :

    Výdavky vynaložené na zásoby a iné nevyhnutne vynaložené výdavky spojené o začatím činnosti vynaložené v kalendárnom roku, ktorý predchádzal roku, v ktorom daňovník s príjmami podľa §6 začal túto činnosť vykonávať, sa zahrnú do základu dane, počnúc zdaňovacím obdobím, v ktorom začal túto činnosť vykonávať.

    Tak podľa mňa platí to čo som napísala v mojom príspevku č. 3.
    No nie ?

    DELI je offline (nepripojený) DELI

    DELI
    To hádam nie, že by všetky poplatky prepadli. Spol.zmluva je už na OR ale začiatok činnosti firmy teda dátum začatia podnikania bude 1.1.2005. Takýto prípad som ešte nemala, a mám im robiť učto od jan2005, tak neviem, čo s tým teraz. Keď sa zakladá firma cez rok, tak sa dajú všetky náklady ku dňu zápisu so OR ako je popísané vyššie. Ešte mi poraďte, ktoré všetky náklady sa zahrňujú do zriaďovacích nákladov ... podrobne konkrétne aké aby boli nad 50 000?

    DELI je offline (nepripojený) DELI

    DELI
    Katarína STR
    No v § 4 odst. 4 znie :

    Výdavky vynaložené na zásoby a iné nevyhnutne vynaložené výdavky spojené o začatím činnosti vynaložené v kalendárnom roku, ktorý predchádzal roku, v ktorom daňovník s príjmami podľa §6 začal túto činnosť vykonávať, sa zahrnú do základu dane, počnúc zdaňovacím obdobím, v ktorom začal túto činnosť vykonávať.

    Tak podľa mňa platí to čo som napísala v mojom príspevku č. 3.
    No nie ?
    Platí to aj pre s.r.o.čky nie len pre živnostníkov?
    Čo na to ostatní ?

    Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

    Katarína STR
    spoločenská zmluva - u právnika 15.000,- až 25.000,- Sk podľa rozsahu
    notársky overené podpisy - cca 100,- Sk za jeden podpis
    Poplatok za živnostenksý list - 1.000,- Sk
    Poplatok do OR - 10.000,- Sk
    výpis z registra trestov - neviem presne
    pečiatky
    vizitky
    a iné

    Ono sa to nazbiera

    Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

    Katarína STR
    Deli - aj ja keď som to čítala prvýkrát myslela som, že je to len pre živnostníkov,ale potom do ktorého § by spadala s.r.o ?

    § 5 máš príjmy zo závislej činnosti
    § 6 máš príjmy z podnikania, z inej samostatne zárobkovej činnosti a z prenájmu
    § 7 máš príjmy z kapitalového majetku
    § 8 máš ostatné príjmy

    takže asi s.r.o. bude podľa mňa príjem z podnikania a to asi bude len § 6.

    Ale ak ma niekto opraví a poučí budem rada.

    ingi je offline (nepripojený) ingi

    ingi
    Dievčatá, trochu vstúpim, možno uľahčím debatu:
    1)Zriaďovacie náklady sa týkajú aj s.r.o..
    2)Katka správne našla v ZODP, že sa jedná o všetky zriaďovacie náklady, t. j. aj o tie z roku 2004,t.j. všetky, ktoré boli vymenovné ale napríklad aj náklady na prac. cesty, nájomné, mzdy, DM a iné potrebné veci k začatiu vykonávania činnosti s.r.o.. Tieto sa všetky spočítajú a zaradia po vzniku s.r.o..
    3)Ak budú v sume nad 50 000,- Sk, musia sa odpisovať ako DNM a odpíšu sa najneskôr do 5 rokov od ich obstarania.

    ricij je offline (nepripojený) ricij

    Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac ricij
    Súhlas s Ingi. Ja som mal tento prípad, aj kontrolu som mal a nikto nič nevytkol.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.