Zavrieť

Porady

faktúrovanie prenájmu

Dobrý deň. SZČO-JU platca DPH-má prenajaté priestory (2 kancelárie) od majiteľa budovy. Jednu z týchto kancelárií ďalej prenajíma SZČO-neplatcovi DPH. Všetky faktúrované sumy sú aj s DPH. Je to tak správne?... lebo tu na Porade som sa dočítala, že niekto vystavuje faktúru za prenájom aj bez DPH...trošku ma to zmiatlo...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    lukuc
    Dobrý deň. SZČO-JU platca DPH-má prenajaté priestory (2 kancelárie) od majiteľa budovy. Jednu z týchto kancelárií ďalej prenajíma SZČO-neplatcovi DPH. Všetky faktúrované sumy sú aj s DPH. Je to tak správne?... lebo tu na Porade som sa dočítala, že niekto vystavuje faktúru za prenájom aj bez DPH...trošku ma to zmiatlo...
    AK plátca dph fakturuje nájom kancelárii neplátcovi, potom ten prenájom má byť bez dph. A prenajímateľ bude musieť používať koeficient pri určovaní daňovej povinnosti pri daňovom priznaní dph.

    A od majiteľa má súhlas na ďalšie prenajímanie? Over si to, keď nie môže mať problémy s majiteľom. A v živnostenskom liste má činnosť prenájom nehnuteľnosti? Inak je to nepovolené podnikanie.

    lukuc je offline (nepripojený) lukuc

    lukuc
    Od majiteľa má súhlas na prenájom ďalej konkrétnej osobe, ale v živnosti nemá prenájom . A urobili sme to tak preto, lebo majiteľ budovy to vraj ako majiteľ nemohol faktúrovať bez DPH. Preto sa to od 10/2005 previedlo cez toho SZČO-platcu DPH. Vtedy to vyzeralo, že je to v poriadku...teraz už neviem...A netuším ako sa to potom má účtovať... Je na to nejaký §, v ktorom by som to našla? Vopred ďakujem

    lukuc je offline (nepripojený) lukuc

    lukuc
    Vďaka, práve som to našla... Ale nieje mi jasný ten koeficient pri určovaní daňovej povinnosti pri daňovom priznaní dph. Je to asi v §50 ale vôbec tomu nerozumiem. Nevie mi to niekto preložiť tak nejak polopatisticky? Účtujem v Alfe...

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Pozri si túto tému:

    http://www.porada.sk/t37488-ppd-vs-faktura.html

    je tam všetko o nájme, oslobodení a prerátavaní koeficientu.

    faktúrovanie prenájmu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.