Zavrieť

Porady

POMOc-Predaj auta

Ospravedlňujem sa, ak táto otázka tu už bola, ale som v časovej tiesni a súrne potrebujem poradiť.
Platca DPH chce za protihodnotu predať úžitkové auto lízingovej spoločnosti a vziať nové auto na lízing. To staré bolo obstarané ešte v dobe, keď nebol platcom DPH a pri ktorom si uplatnil odpočet DPH až pri poslednej splátke (cca 558,-Sk DPH). Ako Predá auto lízingovke: s DPH alebo bez DPH (pri obstaraní majetku si uplatnil len 558,-Sk DPH a auto bude odovzdané za cca 500.000,-Sk). Je šete niečo na čo si máme dať pozor? Podnikateľ účtuje v JÚ. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Platiteľ DPH predá úžitkové auto vždy s DPH. Ak bude protihodnota 500000 Sk, tak túto cenu rozpočíta na ZD a DPH a kedže LZ spoločnosť je platiteľ DPH, tak ešte musí vystaviť faktúru. Koľko si odpočítal-neodpočítal, na to sa teraz nemôže pozerať, veď nebol platiteľom.
    Prevezme nové auto a ak bude tiež úžitkové, tak tam si DPH odpočítavať bude.

    Germany je offline (nepripojený) Germany

    Germany
    Veľmi pekne ďakujem. Myslela som, že keď predáva majetok, pri ktorom si DPH neuplatnik, tak aj teraz predá bez DPH. Chcem sa ešte opýtať, ako by to bolo, keby sme auto vyradili do osobného užívania FO a FO by si potom s lízingovkou poriešil výmenu. (Dúfam, že som to napísala zrozumiteľne)

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Germany
    Veľmi pekne ďakujem. Myslela som, že keď predáva majetok, pri ktorom si DPH neuplatnik, tak aj teraz predá bez DPH. Chcem sa ešte opýtať, ako by to bolo, keby sme auto vyradili do osobného užívania FO a FO by si potom s lízingovkou poriešil výmenu. (Dúfam, že som to napísala zrozumiteľne)
    Auto,ktoré bolo používané na podnikanie - a už je vyradený - pri predaji podlieha zdaneniu až do 5 rokov.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Germany
    Platí to aj pre DPH? Ide mi totiž hlavne o DPHčko.
    Pre dph to už neplatí, nakoľko to predávaš ako občan a nie podnikateľ.

    Len aby aj v TP bol vykonaný prepis zo SZČO na občana.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.