Zavrieť

Porady

Vstupny kapital na zalozenie podniku

Ahojte!!!
Volam sa Tomas som cerstvy absolvent VS a momentalne pokracujem na doktorandskom studiu-1rok. Do buducna planujem zalozit s.r.ocku zameranu na vyrobnu cinnost-vyroba uzitkovej,umeleckej a zahradnej keramiky.Nahromadil som si vela informacii, pracujem na podikatelskom plane a sortimente vyrobkov, oslovil som viacere firmy pre dodavku technickeho a materialoveho vybavenia buduceho podniku, vyrobne priestory zriadim v suterene velkeho rodinneho domu. Odhad vstupneho kapitalu by sa mal pohybovat okolo 500.000Sk, vratane upravy a zariadenia vyrobnych priestorov. No a tu sa dostavam k mojmu problemu-peniaze. Okrem zarobenia prachov v zahranici, co moze nejaku tu dobu trvat, je este moznost pozicat si z banky. Ake mam sance uspiet v banke?,co okrem rucenia a podnikatelskeho planu je potrebne? Totiz ja sam neviem ci ma skola berie ako studenta, alebo zamestnanca. Skola mi na ucet posiela peniaze. Radte ludkovia, kazdy postreh i rada mi nesmierne pomozu!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    victoria je offline (nepripojený) victoria

    victoria
    Nechcem ta sklamat ani odradit hned na zaciatku ale ziskanie uveru z banky bude tvrdym orieskom a len par stastlivcom sa to podari. Klient ktoremu robim uctovnictvo ziadal po 5 rokoch podnikania s rocnym obratom 1,8 mil. podnikatelsky uver na dalsiu prevadzku vo vyske 300 tisic a nebol uspesny ani v jednej z troch oslovenych bank. Nema ziadne predchadzajuce zavazky ani leasingy.
    Mozno by bolo pre teba aktualne sledovat vyzvy na cerpanie prostriedkov z europskych fondov. Tam je myslim cesta schodnejsia, aj ked po ziskani prostriedkov institucie vyzaduju nesmierne mnozstvo hlaseni a papierovania pri preplacani financnych prostriedkov.
    Kazdopadne situacia pre zacinajuceho podnikatela v oblasti ziskania financnych prostriedkov vobec nie je jednoducha a ja ti velmi drzimpalce.

    Vstupny kapital na zalozenie podniku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.