Zavrieť

Porady

Výber - hľadanie nového zamestnanca

Dobrý deň, mám prosím jednu otázočku: "Počula som" už dávnejšie že keď hľadáte nového zamestnanca, resp. teda obsadzujete pracovné miesto - musíte mať inzerát. Neviem či o tom pojednávajú aj nejaké paragrafy - prosím poraďte ako to je... Vďaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    Assea
    Dobrý deň, mám prosím jednu otázočku: "Počula som" už dávnejšie že keď hľadáte nového zamestnanca, resp. teda obsadzujete pracovné miesto - musíte mať inzerát. Neviem či o tom pojednávajú aj nejaké paragrafy - prosím poraďte ako to je... Vďaka
    Je to jedna z možností. Ale neviem o tom, že by bola predpísaná. Všetkých zamestnancov som prijímala bez inzerátov.

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    Nejde náhodou o to, že voľné pracovné miesta treba nahlasovať na príslušný úrad práce? Presné podmienky neviem, kto, kedy a prečo, ale myslím, že to stále funguje.

    Už nefunguje Viď nižšie.
    Naposledy upravil Gabi03 : 18.12.06 at 12:54

    jales je offline (nepripojený) jales

    jales
    Neviem, či to náhodou nie je povinné v štátnej službe, kde musia robiť výberové konanie.

    Dana K. je offline (nepripojený) Dana K.

    Dana K.
    Gabi03
    Nejde náhodou o to, že voľné pracovné miesta treba nahlasovať na príslušný úrad práce? Presné podmienky neviem, kto, kedy a prečo, ale myslím, že to stále funguje.
    Určite to tak bolo, ale myslím, že už to nie je povinné.

    rada je offline (nepripojený) rada

    rada
    Povinnosť nahlasovania voľných pracovných miest na úrady je od roku 2004 zrušená.

    Assea je offline (nepripojený) Assea

    Assea
    Ďakujem, takže teda môžem s čistým svedomím vybrať zamestnanca podľa seba - bez toho aby bolo voľné pracovné miesto niekde zverejnené...

    Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

    Maxinka
    Prosím Vás ak niekoho nepozývate ani na pracovný pohovor čo mu asi také napíšete?Robím to prvý raz a neviem ako?

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Maxinka Pozri príspevok
    Prosím Vás ak niekoho nepozývate ani na pracovný pohovor čo mu asi také napíšete?Robím to prvý raz a neviem ako?
    90% zamestnávateľov sa neunúva ani ozvať, že niekoho nepozývajú.

    Ak ale chceš patriť k tým 10%, tak im napíš:

    "Vážený uchádzač.

    Ďakujeme za prejavený záujem o pracovnú pozíciu ...... v našej firme. Po zvážení všetkých predpokladov, ako vzdelania a praxe ste bohužiaľ nepostúpili do užšieho výberu.

    Prajeme vám veľa pracovných úspechov."

    Alebo také niečo. Môžeš to aj trochu podopĺňať a zbeletrizovať, aby tú neradostnú správu chudáci lepšie znášali.

    Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

    Maxinka
    Chobot Pozri príspevok
    90% zamestnávateľov sa neunúva ani ozvať, že niekoho nepozývajú.

    Ak ale chceš patriť k tým 10%, tak im napíš:

    "Vážený uchádzač.

    Ďakujeme za prejavený záujem o pracovnú pozíciu ...... v našej firme. Po zvážení všetkých predpokladov, ako vzdelania a praxe ste bohužiaľ nepostúpili do užšieho výberu.

    Prajeme vám veľa pracovných úspechov."

    Alebo také niečo. Môžeš to aj trochu podopĺňať a zbeletrizovať, aby tú neradostnú správu chudáci lepšie znášali.
    ĎAKUJEM VEĽMI PEKNE!!!

    Mimmi je offline (nepripojený) Mimmi

    Mimmi
    Ja este celkom rada pouzívam miesto " nevybrali sme vás" ... " pozíciu, o ktorú ste prejavili záujem, sme sa rozhodli obsadit iným uchádzacom", prípadne "do uzsieho výberu sme sa rozhodli zaradit iných uchádzacov". Zdá sa mi to menej deprimujúce a pritom je to aj pravdivé - obcas sa nám stane, ze máme rovnocenných ludí, vtedy rozhoduje, zial aj náhoda alebo ciste subjektívny faktor výberu.

    SilviaS je offline (nepripojený) SilviaS

    SilviaS
    Dobrý den poradáci!
    Chcem sa opýtať naša firma hľadá nového zamestanca do pracovného
    pomeru elektrikára a ja neviem ako sa zadáva inzerát!!!Ak by mal niekto
    z Vás záujem budem rada ak ma bude kontaktovať!!!
    Vďaka Silvia

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    SilviaS Pozri príspevok
    Dobrý den poradáci!
    Chcem sa opýtať naša firma hľadá nového zamestanca do pracovného
    pomeru elektrikára a ja neviem ako sa zadáva inzerát!!!Ak by mal niekto
    z Vás záujem budem rada ak ma bude kontaktovať!!!
    Vďaka Silvia
    Chceš vedieť proces zadávania inzerátu, alebo obsah inzerátu? Ak to druhé, pozri si nejaké noviny, tam môžeš získať info, čo by ste mali uviesť do inzerátu. Ak to prvé, zavolaj alebo navštív redakciu časopisu, a oni ti povedia.

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    SilviaS Pozri príspevok
    Ja by som chcel dať ten inzerát na Poradu na túto stránku!
    Silvia
    Choď do porady "Inzercia" a vpravho hore máš červeným "pridaj inzerát". Ďalej si už asi poradíš.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.