Zavrieť

Porady

Výber peňazí pre spoločníka

Váženi poraďaci,
prosím poradte ako zúčtovať výber spoločníka v s.r.o.-majiteľa firmy-zamestnanca z bankového účtu pre vlastnú potrebu ešte pred rozdelením zisku. Spoločník vie, že dosiahne zisk a chce si teraz vybrať nejake peniaze s tym, že po rozdelení zisku sa to zúčtuje. Ale neviem s akym účtom. Mohol by som to zaučtovať ako pohľadavku voči spoločníkovi 3
55/221? alebo aj voči zamestnancovi?Aky doklad by som k tomu potreboval? Vyplyvajú z toho mne alebo jemu nejaké daňové povinnosti?
Veľmi pekne vás prosím o pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    topper1
    Váženi poraďaci,
    prosím poradte ako zúčtovať výber spoločníka v s.r.o.-majiteľa firmy-zamestnanca z bankového účtu pre vlastnú potrebu ešte pred rozdelením zisku. Spoločník vie, že dosiahne zisk a chce si teraz vybrať nejake peniaze s tym, že po rozdelení zisku sa to zúčtuje. Ale neviem s akym účtom. Mohol by som to zaučtovať ako pohľadavku voči spoločníkovi 3
    55/221? alebo aj voči zamestnancovi?Aky doklad by som k tomu potreboval? Vyplyvajú z toho mne alebo jemu nejaké daňové povinnosti?
    Veľmi pekne vás prosím o pomoc.
    Počas roka sa podiely na zisky za bežný rok nemôžu vyplácať, pokiaľ sa vyplatia, možno ich považovať za pôžičku a účtovať na ťarchu 355.

    topper1 je offline (nepripojený) topper1

    topper1
    Ďakujem za rychlu odpoved.
    Nebol by to podiel na zisku, len možnosť ako sa dostať k jeho peniazom.
    Možno sa pytam hlupo, ale mal by z toho ako osoba nejaku daňovú povinnosť?
    a aky doklad na to urobiť? zmluvu o pôžičke?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    topper1
    Ďakujem za rychlu odpoved.
    Nebol by to podiel na zisku, len možnosť ako sa dostať k jeho peniazom.
    Možno sa pytam hlupo, ale mal by z toho ako osoba nejaku daňovú povinnosť?
    a aky doklad na to urobiť? zmluvu o pôžičke?
    No podiel to nemôže byť, lebo ešte nie je zisk, preto je to pôžička, ku ktorej je potrebná zmluva. Daňová povinnosť z pôžičky nie je žiadna.

    topper1 je offline (nepripojený) topper1

    topper1
    Ďakujem, veľmi ste mi pomohli.
    Mam ešte taku podotazku: S kym by taku zmluvu podpisal? On je ma 95% podiel, je konateľ. V zmluve by vystupoval ako spoločník? A druhá strana by bol kto? Ďalší konatel?

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    topper1
    Ďakujem, veľmi ste mi pomohli.
    Mam ešte taku podotazku: S kym by taku zmluvu podpisal? On je ma 95% podiel, je konateľ. V zmluve by vystupoval ako spoločník? A druhá strana by bol kto? Ďalší konatel?
    Zmluvu podpíše s s.r.o., ktorá bude zastúpená spoločníkom.

    Lila je offline (nepripojený) Lila

    Lila
    Ale na tej zmluve by mal byť uvedený aj úrok, ktorý musíš za r. 2006 vypočítať a dať cez int. doklad do príjmov spoločnosti.

    Výber peňazí pre spoločníka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.