Zavrieť

Porady

Výber peňazí platobnou kartou

Ohľadne platieb platobnou kartou som si tu prečítala viac názorov, ale mňa by zaujímalo ako zaúčtujem v PD priebežné položky :

peniaze som vybrala kartou dňa 10.6.2005
na výpise z banky je dátum zúčtovania 12.6.2005 / aj keď v poznámkach je uvedené , že peniaze boli vyberané kartou dňa 10.6.2005/
takže - pokladňa -priebežné položky príjem 10.6.2005
po obdržamí výpisu z banky - banka priebežné položky výdaj ,ale ktorý dátum 10.6.alebo 12.6.2005 ? Ak uvediem dátum 12.6.2005 tak ALFA JÚ mi pri kontrole uvádza podozrenie na chybu , že priebežné položky sa nezhodujú dátumovo .Ako to mám vlastne zapísať do peňažného denníka?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

    To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac účtovník 007
    IVEB
    Ohľadne platieb platobnou kartou som si tu prečítala viac názorov, ale mňa by zaujímalo ako zaúčtujem v PD priebežné položky :

    peniaze som vybrala kartou dňa 10.6.2005
    na výpise z banky je dátum zúčtovania 12.6.2005 / aj keď v poznámkach je uvedené , že peniaze boli vyberané kartou dňa 10.6.2005/
    takže - pokladňa -priebežné položky príjem 10.6.2005
    po obdržamí výpisu z banky - banka priebežné položky výdaj ,ale ktorý dátum 10.6.alebo 12.6.2005 ? Ak uvediem dátum 12.6.2005 tak ALFA JÚ mi pri kontrole uvádza podozrenie na chybu , že priebežné položky sa nezhodujú dátumovo .Ako to mám vlastne zapísať do peňažného denníka?
    Priebežné položky sú presne na tento účel vyhradené. Na konci mesiaca rozdiel na pp sa rovná sume ktorá Ti "lieta na ceste". Tvoj výber je dobrým príkladom na prelome mesiaca. Ak by si vybrala do pokladne a nemala výpis, na pp Ti zostane suma, ktorú prijmeš do pokladne. Na konci roka takýto zostatok zinventarizuješ. Výpis zaúčtuj s dátumom ako je na ňom uvedené 12.6. Nepoznám dobre program ALFA, ale pp nemusí mať obidva zápisy v jeden deň.
    Naposledy upravil účtovník 007 : 27.06.05 at 16:31 Dôvod: oprava

    účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

    To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac účtovník 007
    Asi máš výpis za dlhšie obdobie , napr.mesiac. Ja som vždy takýto výpis účtovala s dátumom výpisu. Napr. výpis 2 zo dňa 28.2.2005 naúčtujem 28.2.2005.Neviem si dobre predstaviť naúčtovať jeden výpis s nikoľkými dátumami.

    andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

    andrej_rv
    Ja pri platbe kartou odúčtovávam sumu s dátumom odpísania z účtu - v horeuvedenom prípade 12.6. Ak je účet z peňažného ústavu len mesačný (alebo týždenný), sumy tiež účujem podľa dátumu pohybu na účte, nie podľa dátumu výpisu. Praktické riešenie závisí aj od spôsobu ukladania dokladov a požiadaviek resp. možností softu. Ak nie je možné výpis účtovať s rôznymi dátumami, riešim to tak, že z výpisu urobím za každý účtovný deň kópiu, ktorú zaúčtujem ako samostatný doklad. Originál pre prípad kontroly je potom vždy na konci mesiaca.
    Spôsob účtovania (určenie účtovného dátumu) by mal byť uvedený v internej smernici.

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    účtovník 007
    Asi máš výpis za dlhšie obdobie , napr.mesiac. Ja som vždy takýto výpis účtovala s dátumom výpisu. Napr. výpis 2 zo dňa 28.2.2005 naúčtujem 28.2.2005.Neviem si dobre predstaviť naúčtovať jeden výpis s nikoľkými dátumami.
    To celý výpis zaúčtuješ pod rovnakým dátumom?
    A čo uhradené faktúry? Potom by som nemala pravdivú knihu faktúr - čo sa týka úhrad.

    slnko je offline (nepripojený) slnko

    slnko
    Program Alfa umožňuje účtovať aj mesačné výpisy s rôznymi dátumami. Treba si to nastaviť v číslovaní BV na mesačné výpisy. A s tou kontrolou dátumov priebežných položiek, je to iba podozrenie. Podozrenie ešte neznamená, že je to chyba, to znamená, nemusíme si to v kontrole všímať, alebo je možnosť na danom PD a BV zaškrtnúť políčko "nekontrolovať", a v tom prípade to nebude kontrola vyhadzovať.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Máš pravdu Muška, teraz som si uvedomila, že som odsúhlasila nesprávne príspevok účtovníka007 (v rýchlosti mi ušlo,že uvádza celomesačný výpis). Bolo by dobre, keby sa "súhlasím" pri omyloch dalo aj zrušiť.

    Výber peňazí platobnou kartou

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.