Zavrieť

Porady

Vypisovanie dokladov

Dobry den, chcela by som sa spytat ohladom vypisovania dokladov.
Cestovny prikaz – vyuctovanie.
Ak bola cesta do Brna, je spravne vypisany CP - vyuctovanie:?
Stravne Vreckove
odchod: Bratislava, prichod: Kuty, 0 0
odchod: Kuty, prichod: Brno, 788SKK 315 SKKK
odc hod: Brno, prichod: Kuty, 0 0
odchod: Kuty, prichod: Bratislava. 0 0

Cenu listka vlaku treba dat do stlpca c. 4: Cestovne a miestna doprava?
Cena vstupenky na vystavu treba dat do stlpca c. 9: Vedlajsie nutne vydaje?

Pokladn. Dennik versus Kniha pohladavok

Ked mi pride vypis z banky, do PD zapisujem vsetky operacie s datumom, kedy je vystaveny bankovy vypis. {Takze vsetky operacie maju rovnaky datum}. V knihe pohladavok je stlpec Zaplatene dna, mam tam dat datum totozny s penaznym dennikom, alebo datum, kedy platba skutocne prebehla. {takze to nebude korespondovat s datumom v PD?

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    ahammerova
    Dobry den, chcela by som sa spytat ohladom vypisovania dokladov.
    Cestovny prikaz – vyuctovanie.
    Ak bola cesta do Brna, je spravne vypisany CP - vyuctovanie:?
    Stravne Vreckove
    odchod: Bratislava, prichod: Kuty, 0 0
    odchod: Kuty, prichod: Brno, 788SKK 315 SKKK
    odc hod: Brno, prichod: Kuty, 0 0
    odchod: Kuty, prichod: Bratislava. 0 0

    Cenu listka vlaku treba dat do stlpca c. 4: Cestovne a miestna doprava?
    Cena vstupenky na vystavu treba dat do stlpca c. 9: Vedlajsie nutne vydaje?

    Pokladn. Dennik versus Kniha pohladavok

    Ked mi pride vypis z banky, do PD zapisujem vsetky operacie s datumom, kedy je vystaveny bankovy vypis. {Takze vsetky operacie maju rovnaky datum}. V knihe pohladavok je stlpec Zaplatene dna, mam tam dat datum totozny s penaznym dennikom, alebo datum, kedy platba skutocne prebehla. {takze to nebude korespondovat s datumom v PD?

    Dakujem
    Cestovný účet - sú rôzne tlačivá, všetko vypisuješ do kolóniek podľa predtlače, stravné vyplácaš podľa Zákona o cestovných náhradach, cestovné náklady na prepravu dáš do stĺpca cestovné a doprava, vstupenka - áno vedľajšie výdaje. Ešte doplním, že súčasťou CÚ by mala byť aj správa z prac.cesty - účel na ktorý bol daný cest.príkaz.
    Do PD zapisuješ nie s dátumom vystavenia výpisu, ale s dátumom uskutočnenia prípadu! Ak ti vystavia výpis z 31.12 s dátumom vystavenia napr. 03.01. potom čo? Nedáš do do obdobia, do ktorého to patrí? Rozhodne všetko do obdobia uskutočnenia a nie podľa dátumu kedy banka vystavila výpis.

    ahammerova je offline (nepripojený) ahammerova

    ahammerova
    Vdaka za odpoved.
    Ale vratila by som sa este k tomu beznemu uctu.
    Ak mi vypis chodi k 19. dnu v mesiaci, a medzicasom mi vznikli rozne ine uct. operacie, ktore zapisem do PD. Potom mi pride VBU, podla ktoreho vznikli operacie napr. zac. mesiaca.
    Mam to potom uctovat "spatne"? {Pen. dennik robim v Exceli, takze by to nebolo problem, ale co ak niekto robi PD rucne?}

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    ahammerova
    Vdaka za odpoved.
    Ale vratila by som sa este k tomu beznemu uctu.
    Ak mi vypis chodi k 19. dnu v mesiaci, a medzicasom mi vznikli rozne ine uct. operacie, ktore zapisem do PD. Potom mi pride VBU, podla ktoreho vznikli operacie napr. zac. mesiaca.
    Mam to potom uctovat "spatne"? {Pen. dennik robim v Exceli, takze by to nebolo problem, ale co ak niekto robi PD rucne?}
    Výpis BÚ je potrebné rozúčtovať podľa dátumu skutočných pohybov.

    ahammerova je offline (nepripojený) ahammerova

    ahammerova
    To znamena,ze jeden vypis BU mozem mat "porozhadzovany" podla datumov, a popritom vlozenych este niekolko inych uctovnych operacii?

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    V PD majú byť zápisy usporiadané chronologicky t.j. podľa dátumu, čiže ak je výpis z BU za dlhšie časové obdobie, logicky bude jeden výpis "porozhadzovaný" ak sa v danom časovom období vyskytnú hotovostné účtovné operácie, alebo operácie z inej banky..... Veľmi sa čudujem, keď sa ešte účtuje v Exceli, alebo nebodaj ručne. Software na JU je už požehnane a za priaznivé ceny. Ale keď si trúfaš a je toho pomenej...........

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.