Zavrieť

Porady

Faktúra za službu z PL

Nepochybujem, že rada tohto typu tu niekde bude, ale už mi to hľadanie nejaký čas zabralo a... Vianoce. Klient dostal faktúru z Poľska za služby s ich 22% DPH. Išlo o prieskum trhu vykonaný poľskou firmou na území Poľska. Ako to účtovať a ako sa to premietne v DPH priznaní. Ďakujem za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    dalilada
    Nepochybujem, že rada tohto typu tu niekde bude, ale už mi to hľadanie nejaký čas zabralo a... Vianoce. Klient dostal faktúru z Poľska za služby s ich 22% DPH. Išlo o prieskum trhu vykonaný poľskou firmou na území Poľska. Ako to účtovať a ako sa to premietne v DPH priznaní. Ďakujem za pomoc.
    Prieskum trhu sa nepovažuje za "katalógové" služby (§15/7,8 Z DPH)?
    Podľa mňa áno. Zaradil by som to do §15/8b) - iné podobné služby, vrátane spracovania údajov a poskytovania informácií. V tomto prípade by malo dôjsť k prenosu daňovej povinnosti na odberateľa a tým pádom by poľská strana mala faktúrovať bez DPH (samozrejme ak predmetná služba bola objednaná pod slov. IČ DPH). Myslím si, že je potrebné požiadať poľského dodávateľa o opravu predmetnej fa.

    dracica je offline (nepripojený) dracica

    dracica
    presne tak aj ja som vystavovala minuly rok fakturu za reklamu ceskemu odberatelovi /nebol to prieskum trhu/ ale fakturu sme vystavovali bez DPH a cesky odberatel ma povinnost odviest dan/samozdanenie/, no podla mna ti to vystavili zle suhlasim s benka

    Faktúra za službu z PL

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.