Zavrieť

Porady

Požičaný os. automobil

Požičal som si od manželky os. automobil na podnikanie. AUTO je kúpené na leazing. má zák. a hav.poistku. prosím poraďte mi, ako to mám a čo môžem ja zahrnúť do účtovníctva /jednoduché/.A ako s PhM. či vypisovať cestovné účty a účtovať nákup Phm - alebo.................... som z toho úplne jeleň. Manželka je pracuje v mojej firme ako zamestnanec. auto bolo zakúpené ako radový občan.
Naposledy upravil vlado dado : 19.12.04 at 08:14
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    Treba napísať či manželka podniká a to auto má na fizing vo firme, alebo si ho kúpila ako FO-radový občan.
    Prosím zapojte sa kto je znalý veci !!!

    ik-a je offline (nepripojený) ik-a

    ik-a
    Mate rozdelenu BSM-ku? Ak nie, vsetok nadobudnuty majetok pocas manzelstva je spolocny. To znamena, ze auto patri aj Tvoje a nie len manzelke ako sukromny majetok. Od manzelky si nemozes auto prenajat, lebo patri aj Tebe. Este by som chcela upozornit, na moznost vynatia majetku, ktore je v podnikani. Ak to tak nemate vsetko co mate v podnikani je spolocne.

    vlado dado je offline (nepripojený) vlado dado

    som priemerný podnikateľ, ktorý živý celú rodinu ...viac vlado dado
    ik-a
    Mate rozdelenu BSM-ku? Ak nie, vsetok nadobudnuty majetok pocas manzelstva je spolocny. To znamena, ze auto patri aj Tvoje a nie len manzelke ako sukromny majetok. Od manzelky si nemozes auto prenajat, lebo patri aj Tebe. Este by som chcela upozornit, na moznost vynatia majetku, ktore je v podnikani. Ak to tak nemate vsetko co mate v podnikani je spolocne.
    Máme rozdelenú BSM-ku.

    Požičaný os. automobil

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.