Zavrieť

Porady

remeselná živnosť

Dobrý deň, chcela by som sa spýtat,či je možné založiť si remeselnú živnosť, ked človek pracuje v danom obore- napr. ako zvárač už 10 rokov-teda ma 10ročnú prax...aj ked v tomto obore nieje vyučený...Počula som totiž, že je to možné nadobudnut aj praxou...A este by som sa chcela spýtat v akej výške budu od nového roka paušálne náklady...niekde som už totiž čitala,že vraj maju byt od nového roka jednotné paušálne náklady 40% pre volné aj pre remeselné živnosti a dnes som čítala v denníku SME, že remeselné živnosti si možu znížit príjmy až o 60%. Tak čo teda platí?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    kuracko24
    Dobrý deň, chcela by som sa spýtat,či je možné založiť si remeselnú živnosť, ked človek pracuje v danom obore- napr. ako zvárač už 10 rokov-teda ma 10ročnú prax...aj ked v tomto obore nieje vyučený...Počula som totiž, že je to možné nadobudnut aj praxou...A este by som sa chcela spýtat v akej výške budu od nového roka paušálne náklady...niekde som už totiž čitala,že vraj maju byt od nového roka jednotné paušálne náklady 40% pre volné aj pre remeselné živnosti a dnes som čítala v denníku SME, že remeselné živnosti si možu znížit príjmy až o 60%. Tak čo teda platí?
    Ano môže si založiť živnosť. A pozri si živostenský zákon od §66g, tam sú podmienky na preukázanie spôsobilosti iným spôsobom, než napr. vlastným výučným listom. A ďalej ti určite poradia na vašom živn. úrade čo a ako.
    Paušálne výdavky sú tak ako píšeš. Ale zvaračské práce medzi remeselnými živnosťami nie sú.
    Pekný deň...
    Dakujem pekne za odpoved, a k tým paušálnym výdavkom...takze platí tých 40% pre volné živnosti a 60% remeselné?

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    kuracko24
    Dakujem pekne za odpoved, a k tým paušálnym výdavkom...takze platí tých 40% pre volné živnosti a 60% remeselné?
    Ano tak ako píšeš

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    kuracko24
    .... dnes som čítala v denníku SME, že remeselné živnosti si možu znížit príjmy až o 60%. Tak čo teda platí?
    Pred schvaľovaním zmien v našom slávnom parlamente boli v tlači uvádzané rôzne názory, predpoklady o jednotnej sadzbe paušálnych výdavkov. Napokon v zákone ostali dve sadzby: 60% - remeselníci (príloha č. 1 živn. zákona) a ostatní 40%.
    Ešte by som sa chcela spýtat k tým remeselným živnostiam, či sa tá sadzba 60% týka všetkých remeselných živností, alebo len niektorých. A ktorých?
    Patrí medzi ne aj zámočníctvo?

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    Ano patrí tam, tu je časť prílohy č.1 zo živnostenského zákona, ak je treba, viac sa dočítaš tam.
    Ak si chce dať 60% výdavky, tak príjem musí mať len z remeselnej činnosti, hoci v ŽL má aj činnosti, ktoré nie sú remeselné.
    Pekný deň...

    REMESELNÉ ŽIVNOSTI

    Por. č. Živnosť Zoznam
    SKUPINA 101 - Výroba kovov a kovových výrobkov
    1. Zámočníctvo I
    2. Nástrojárstvo I
    3. Kovoobrábanie I
    4. Galvanizácia kovov I
    5 Smaltovanie I

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.