Zavrieť

Porady

Dokladová inventúra

Chcem sa opýtať či je to správne keď robím dokladovú inventúru – na pohľadávky a záväzky k 30.11.2006 a nie k 31.12.2006?
Kde to nájdem v zákone?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    skaspa je offline (nepripojený) skaspa

    skaspa
    § 29 a § 30 zákona 431/2002 o účtovníctve;

    § 29 ods. 1: Inventarizáciou overuje účtovná jednotka, či stav majetku, záväzkov a rozdielu majetku a záväzkov v účtovníctve zodpovedá skutočnosti.
    § 29 ods. 2: Inventarizáciu účtovná jednotka vykonáva ku dňu, ku ktorému zostavuje riadnu alebo mimoriadnu účtovnú závierku.

    skaspa je offline (nepripojený) skaspa

    skaspa
    veronic
    Ďakujem, ale ja sa pýtam na inventúru
    treba to prečítať celé: § 30 ods. 1: Skutočný stav majetku, záväzkov a rozdielu majetku a záväzkov sa zisťuje inventúrou. Pri majetku hmotnej povahy a nehmotnej povahy sa skutočný stav zisťuje fyzickou inventúrou; pri záväzkoch, rozdiele majetku a záväzkov a pri tých druhoch majetku, pri ktorých nemožno vykonať fyzickú inventúru, sa skutočný stav zisťuje dokladovou inventúrou; ak je to možné, používa sa kombinácia fyzickej a dokladovej inventúry.
    V prvom príspevku som napísal, že je to § 29 a § 30, treba si ich pozrieť, tam to nájdeš.
    Naposledy upravil skaspa : 28.12.06 at 09:06

    skaspa je offline (nepripojený) skaspa

    skaspa
    veronic
    To znamená že môžem doklad.invent. vykonať aj k 30.11.2006?
    môžeš napr. pre interné potreby firmy; ale ku dňu ku ktorému sa zostavuje účtovná závierka musíš;

    blender je offline (nepripojený) blender

    blender
    Ahojte, prosím o pomoc s takou malou dilemou. Máme vypracovný inventúrny súpis HIM s hlavičkou k 31.12.2006. Dole sa má podpísať inventarizačná komisia spolu s dátumom podpisu. Ibaže 31.12.2006 bolo v nedeľu. Aký dátum tam máte teda uviesť? 29.12.2006 - posledný pracovný deň v roku 2006 alebo dátum už s rokom 2007?

    Keď sme zadávali dátum 31.12. bez ohľadu na to, či to bol pracovný deň alebo nie, kontrola nám to vytkla a že vraj to nezodpovedá skutočnosti.

    Ďakujem a prajem všetko dobré v novom roku.

    Sabety je offline (nepripojený) Sabety

    Sabety
    V zmysle zákona o účtovníctve § 29 ods. 3 sa pri HIM môže vykonať inventarizácia v inom dátume ako je deň účtovnej závierky, nesmie však prekročiť dva roky. Ja by som tam dal posledný pracovný deň v roku a v hlavičke by som uviedol, že je invetnarizácia vykonaná k tomuto dňu.

    Dokladová inventúra

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.