Zavrieť

Porady

Stavebný denník

Môžete mi niekto poradiť, ako si vediete stavebný denník, čo všetko musí obsahovať ???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Viera.M. je offline (nepripojený) Viera.M.

    hlavná účtovníčka Viera.M.
    dracica
    Môžete mi niekto poradiť, ako si vediete stavebný denník, čo všetko musí obsahovať ???
    Stavebný denník .. pozri § 46d stavebného zákona č. 50/1976 Zb. v znp... a vyhlášku č. 453/200 Z.z., ktorou sa vykonávajú niektoré ustanovenia stavebného zákona...

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    Môže to byť obyčajný zošit, v ktorom píšeš počet pracovníkov, odrobených hodín, čo z rozpočtu stavby sa zrealizovalo, aké bolo počasie, aký bol spotrebovaný materiál, a pod./ zaznamenať prípadne kontrolu na stavbe, kedy, kým/

    dracica je offline (nepripojený) dracica

    dracica
    Danila
    Môže to byť obyčajný zošit, v ktorom píšeš počet pracovníkov, odrobených hodín, čo z rozpočtu stavby sa zrealizovalo, aké bolo počasie, aký bol spotrebovaný materiál, a pod./ zaznamenať prípadne kontrolu na stavbe, kedy, kým/
    Prvá podrobnejšia odpoveď, ďakujem

    chcem sa ešte spýtať, ale to trošku odbočím: Kedy je potrebné na stavbu zabezpečiť stav. dozor ???

    dracica je offline (nepripojený) dracica

    dracica
    Viera.M.
    Stavebný denník .. pozri § 46d stavebného zákona č. 50/1976 Zb. v znp... a vyhlášku č. 453/200 Z.z., ktorou sa vykonávajú niektoré ustanovenia stavebného zákona...
    Našla som si zákon fuu 83 strán ďakujem

    camelfly je offline (nepripojený) camelfly

    camelfly
    dracica
    Prvá podrobnejšia odpoveď, ďakujem

    chcem sa ešte spýtať, ale to trošku odbočím: Kedy je potrebné na stavbu zabezpečiť stav. dozor ???
    zaujimave info:

    Stavebný dozor je fyzická osoba určená na vykonávanie dozornej a kontrolnej činnosti pri uskutočňovaní stavieb. Túto funkciu taxatívne vyžaduje stavebný zákon len pre jednoduché stavby a ich zmeny, ktoré môže uskutočňovať stavebník sám pre seba svojpomocne. V tomto prípade stavebný dozor, vykonáva vedenie ich uskutočňovania, čo vyžaduje oprávnenie na výkon tejto činnosti. Pri drobných a jednoduchých stavbách pre individuálnu rekreáciu, prízemných stavbách a stavbách zariadenia staveniska, ak ich zastavená plocha nepresahuje 300 m2 a výšku 15 m však postačuje, ak stavebník zabezpečí odborné vedenie ich uskutočňovania kvalifikovanou osobou.

    Dôležitou povinnosťou stavebného dozoru je priebežná kontrola, preberanie prác a sledovanie vedenia stavebného denníka, do ktorého je oprávnený a povinný robiť zápisy o priebehu a kontrole vykonávaných prác, o súhlase so začatím realizácie rozličných najmä zakrývaných prác, ako aj o zistených závadách.
    Naposledy upravil camelfly : 30.12.06 at 08:31

    Viera.M. je offline (nepripojený) Viera.M.

    hlavná účtovníčka Viera.M.
    dracica
    Našla som si zákon fuu 83 strán ďakujem
    Dúfam, že to ďakujem bolo úprimné a nie ironické...Lebo kým som Ti odpovedala, tiež som si musela tento zákon vyhľadať, aby som Ti vedela poradiť.
    Ale čo už:-( Snaha z mojej strany bola...

    dracica je offline (nepripojený) dracica

    dracica
    Viera.M.
    Dúfam, že to ďakujem bolo úprimné a nie ironické...Lebo kým som Ti odpovedala, tiež som si musela tento zákon vyhľadať, aby som Ti vedela poradiť.
    Ale čo už:-( Snaha z mojej strany bola...
    Samozrejme, že úprimnéešte raz veľmi pekne Ďakujem

    Som len unavená z toho čítania zákonov /ešte aj stavebný denník mám ovládať???veď ja nie som právnik/

    Viera.M. je offline (nepripojený) Viera.M.

    hlavná účtovníčka Viera.M.
    dracica
    Samozrejme, že úprimnéešte raz veľmi pekne Ďakujem

    Som len unavená z toho čítania zákonov /ešte aj stavebný denník mám ovládať???veď ja nie som právnik/
    To som rada, že úprimne. Právnikov nás tu nie je viacej

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    220870
    A kde sa dajú tie zákony podľa paragrafov nájsť?

    Napríklad aj cez google ..... do vyhľadávača napísať "Stavebný zákon " kliknuť hľadať .....


    Tu je napr. toto

    http://www.brickon.sk/170_zakony/01_...n/cast2-2.html


    § 46d
    Stavebný denník

    (1) Stavebný denník je dokument, ktorý je súčasťou dokumentácie uloženej na stavenisku; zaznamenávajú sa v ňom všetky podstatné udalosti, ktoré sa stali na stavenisku. Do stavebného denníka sa zapisujú všetky dôležité údaje o stavebných prácach, o vykonávaní štátneho stavebného dohľadu, štátneho dozoru, dozoru projektanta nad vykonávaním stavby a autorského dozoru a o iných činnostiach ovplyvňujúcich stavebné práce a priebeh výstavby.


    (2) Stavebný denník vedie stavbyvedúci alebo stavebník od prvého dňa prípravných prác až do skončenia stavebných prác.


    (3) Do stavebného denníka sú oprávnené robiť zápisy, a to dátum návštevy staveniska, zistené skutočnosti a urobené opatrenia, tieto ďalšie osoby:
    a) osoba oprávnená vykonávať štátny stavebný dohľad,
    b) geodet a kartograf stavby,
    c) stavebník alebo jeho splnomocnený zástupca a vlastník stavby, ak nie je stavebníkom,
    d) projektant a projektant čiastkových projektov stavby,
    e) zhotoviteľ (dodávateľ) stavby,
    f) osoba vykonávajúca stavebný dozor,
    g) osoba vykonávajúca štátny dozor.

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    Nemáte náhodou niekto stavebný denník v elektronickej podobe ? Buď v exceli alebo v niečom kde by sa priamo dalo písať?
    Ďakujem

    bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

    bv_alexandra
    Neviem či by bolo vhodné viesť stavebný denník v elektronickej forme, nakoľko sa tento musí písať v 3vyhotoveniach tzn. 1originál, 2kopie, kde originál ostáva zhotoviteľovi,po odovzdaní diela, a mala by sa založiť do archívu, tento originál slúži pre potreby napr. súdneho konania, je to jediný a najdôležitejší dôkazový materiál, prvá kopia ide objednávateľovi a tretia kopia ide zhotoviteľovi. Každý zápis musí byť podpísaný 1. v prípade zápisov denných poverenou osobou zhotoviteľa, 2. v prípade zápisov napr. z kontrolných dní obidvomi stranami. Takže si myslím že skutočne by bolo neefektívne písať ho elektronicky. Je to však len môj názor

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    bv_alexandra Pozri príspevok
    Neviem či by bolo vhodné viesť stavebný denník v elektronickej forme, nakoľko sa tento musí písať v 3vyhotoveniach tzn. 1originál, 2kopie, kde originál ostáva zhotoviteľovi,po odovzdaní diela, a mala by sa založiť do archívu, tento originál slúži pre potreby napr. súdneho konania, je to jediný a najdôležitejší dôkazový materiál, prvá kopia ide objednávateľovi a tretia kopia ide zhotoviteľovi. Každý zápis musí byť podpísaný 1. v prípade zápisov denných poverenou osobou zhotoviteľa, 2. v prípade zápisov napr. z kontrolných dní obidvomi stranami. Takže si myslím že skutočne by bolo neefektívne písať ho elektronicky. Je to však len môj názor

    OK Ďakujem za odpoveď

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    lillian Pozri príspevok
    vyjadrite sa niekto prosim
    Neviem si predstaviť realizáciu stavby bez stavebného denníka. Obsahuje od prvého zápisu prevzatia staveniska všetky záznamy, kontrolnú činnosť, až po ukončenie a odovzdanie stavby. Je súčasťou dokumentácie ku kolaudačnému konaniu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.