Zavrieť

Porady

Výpoveď počas PN

Zamestnanec požiadal o výpoveď, výpovedná doba končí 31.12.2006. Dnes mi doniesol "prechodku" na ďalší mesiac.
Môžem mu urobiť rozviazanie pracovného pomeru počas PN, keď ide o výpoveď z jeho strany?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    Zákaz výpovede v tomto prípade neplatí,nakoľko si zamestnanec požiadal o ukončenie PP.Pokračovanie PN pošli na soc.poist.spolu s odhláškou a SP mu bude ďalej platiť PN.Zákaz výpovede by platil v opačnom prípade ak by si mu ti chcela dať výpoveď.

    ivetakli je offline (nepripojený) ivetakli

    ivetakli
    Ahojte, prosím Vás viete mi niekto poradiť?
    Mám tu jedného zamestnanca, ktorému dnešného dňa 15.1.2007 skončila pracovná zmluva, pracovný pomer bol skončený podľa § 71- skončenie pp dohodnutého na určitú dobu, pri podpise skončenia pp mi predložil PN od dnešného dňa 15.1.2007. Môže mu zamestnávateľ v tomto prípade ukončiť pp a ako teraz z PN? Prosím poradte mi, je to súrne a ešte som takýto prípad nemala, neviem ako ďalej. Všetkým ďakujem

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    V tomto prípade platí ukončenie PP, nakoľko bol uzavretý na dobu určitú. K PN mu normálne vystav potvrdenie o príjme, odovzdaj do SP s tým, že Ty mu uhradíš nie prvých 10 dní ale len 1 deň PN t.j. 15.01.2007.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.