Zavrieť

Porady

PHM v CZK

ahojte, prosim poradte, mam blok z tankovania PHM v Cechach. kedze nemam valutovu pokladnu a ani nechcem mat tak by som si to chcela zdokladovat na SKK. predpokladam ze by som to mala preratat kurzom (NBS? a kurz stred?) z daneho datumu na ktory je vystaveny blok. hacik je ale v tom, ze pracovna cesta bola v nedelu a tak neviem ci mam pouzit kurz z piatka alebo z pondelka a ci mam teda pouzit kurz NBS stred?
dufam ze na to idem dobre, auto mam v podnikani a tak si teda nepreplacam 6,20/km ale priamo blok z tankovania (+ stravne a vreckove)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Isabel
    ahojte, prosim poradte, mam blok z tankovania PHM v Cechach. kedze nemam valutovu pokladnu a ani nechcem mat tak by som si to chcela zdokladovat na SKK. predpokladam ze by som to mala preratat kurzom (NBS? a kurz stred?) z daneho datumu na ktory je vystaveny blok. hacik je ale v tom, ze pracovna cesta bola v nedelu a tak neviem ci mam pouzit kurz z piatka alebo z pondelka a ci mam teda pouzit kurz NBS stred?
    dufam ze na to idem dobre, auto mam v podnikani a tak si teda nepreplacam 6,20/km ale priamo blok z tankovania (+ stravne a vreckove)
    Keď nechceš mať valutovú pokladňu, tak blok ani neúčtuješ. Ešte zopár otázok. Iné výdavky neboli??? A na čo si bola v čechách??? Nie je problém účtovať valutovú pokladňu. Na prepočet sa použije kurz NBS, v prípade že na daný deň nie je stanovený kurz, tak sa použije predchádzajúci. keď nemáš doklad o nákupe valút, tak isto sa použije kurz NBS. Keď si SZČO, tak si nepreplácaš priamo blok, ale až podľa prepočtu. Asi účtuješ v JU.

    Isabel je offline (nepripojený) Isabel

    Isabel
    ine vydavky boli iba na stravu, chodim tam castejsie ale vzdy tankujem na SK, len jeden krat som takto tankovala v cechach. bezne zuctujem zahranicnu pracovnu cestu iba preplatenim stravneho + vreckove.
    ako to mam dolozit? spravit interny doklad ktory bude na prepocitane SKK a ako prilohy k nemu dam ten blok + vytlaceny kurzovy listok z piatka?
    ano, uctujem v JU
    dakujem za radu

    denabal je offline (nepripojený) denabal

    denabal
    Mne to daňová kontrola síce uznala, jednalo sa o 2 bločky PHM, ale s upozornením, že nabudúce takí zhovievaví nebudú. Ale ako si preplácaš stravné náhrady, keďže sa jedná o zahraničnú pracovnú cestu tak by si si ju mala účtovať v cudzej mene (aj vreckové).

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.