Zavrieť

Porady

Odpočítatelná položka

Zdravím všetkých poraďákov. Chcem sa opýtať poraďákov: aka je volná odpočítatelská položka od DZ ked mam JU od 1.5.2006? Normálne je nejakých 90000,- na 12 mesiacov, ale keď mam JU len od Mája 2006 nepočita sa len alikvotná čiastka, alebo ju môžem odpočitať z DZ v plnom rozsahu?

Ďakujem všetkým!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    *MARTIN*
    Zdravím všetkých poraďákov. Chcem sa opýtať poraďákov: aka je volná odpočítatelská položka od DZ ked mam JU od 1.5.2006? Normálne je nejakých 90000,- na 12 mesiacov, ale keď mam JU len od Mája 2006 nepočita sa len alikvotná čiastka, alebo ju môžem odpočitať z DZ v plnom rozsahu?

    Ďakujem všetkým!
    Máš nárok na odpočet celej NČ v sume 90 816 pre rok 2006

    *MARTIN* je offline (nepripojený) *MARTIN*

    beznádejný optimista *MARTIN*
    Ďakujem! Spadol mi kameň zo srdca! Inak by som sa dani asi nedoplatil!

    matisova je offline (nepripojený) matisova

    matisova
    Chcela by som sa opytat, aka je odpocitalna polozka, ked som bola 8 mesiacov zamestnana a od 1.9.2006 som bola dobrovolne nezamestnana ? Samozrejme som si platila vsetky odvody? Dakujem

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    matisova
    Chcela by som sa opytat, aka je odpocitalna polozka, ked som bola 8 mesiacov zamestnana a od 1.9.2006 som bola dobrovolne nezamestnana ? Samozrejme som si platila vsetky odvody? Dakujem
    Platí odpoveď od eviny

    DušanČ je offline (nepripojený) DušanČ

    DušanČ
    matisova
    Chcela by som sa opytat, aka je odpocitalna polozka, ked som bola 8 mesiacov zamestnana a od 1.9.2006 som bola dobrovolne nezamestnana ? Samozrejme som si platila vsetky odvody? Dakujem
    Nie je závislá od dĺžky zamestnania. Je rovnaká, či poberáš príjmy 1 mesiac alebo 12 mesiacov.

    Stano545 je offline (nepripojený) Stano545

    Stano545
    Mal by som jednu otázku:
    Ak som prerušil živnosť k 6.11.2007 možem si odpočítateľnú položku odrátať zo základu dane v plnej výške 95116,- ?
    Do konca roka som nemal žiadny iný príjem.
    Za skorú odpoveď ďakujem.

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    Stano545 Pozri príspevok
    Mal by som jednu otázku:
    Ak som prerušil živnosť k 6.11.2007 možem si odpočítateľnú položku odrátať zo základu dane v plnej výške 95116,- ?
    Do konca roka som nemal žiadny iný príjem.
    Za skorú odpoveď ďakujem.
    Pokiaľ Tvoj základ dane neprevýši 498.000 Sk tak môžeš uplatniť celú výšku nezdanit. časti na daňovníka t.j. 95 616 Sk.
    Naposledy upravil Andyke : 05.02.08 at 07:43

    Odpočítatelná položka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.