Zavrieť

Porady

Diety

Prosím Vás ako zapisujete do peňažného denníka diéty a aký je nárok za cca 14 hod., koľko si môže dať SZČO do nákladov. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    skaspa je offline (nepripojený) skaspa

    skaspa
    za tuzemskú pracovnú cestu je stravné, ak pracovná cesta trvá od 12 - 18 hodín, vo výške 135 Sk; SZČO si môže dať celých 135 Sk do výdavkov, ale potom nemá nárok na stravný lístok;
    v peňažnom denníku sa diéty účtujú ako výdavky vynaložené na dosiahnutie, zabezpečenie a udržanie príjmov (a samozrejme ponížiš o sumu stravného pokladňu alebo banku, podľa toho odkiaľ bolo stravné uhrádené)

    Netka je offline (nepripojený) Netka

    Netka
    A pokiaľ si SZČO uplatňuje diety tak potrebuje mať aj cestový príkaz?
    Musí byť za každý deň zvlášť alebo sa to dá evidovať aj nejak súhrnne?

    Netka je offline (nepripojený) Netka

    Netka
    ZuzanaP
    Cesťák vypíšeš súhrnne za konkrétny mesiac.
    Ale ako? Mám napísať každý deň zvlásť a sumu, potom to zrátať? Namusím písať cetu - akože z do? Jedná sa o podnikanie v rozvoze tovaru, takže to by som sa napísala.
    Ďakujem.

    ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

    :-D ZuzanaP
    áno, každý deň zvlášť a potom zrátať, ešte si nevidela tlačivo na cestovný príkaz?

    Kristina27 je offline (nepripojený) Kristina27

    Kristina27
    Ak bol SZČO pracovať v zahraničí od 04.01. do 31.01.2006, počítajú sa aj soboty a nedele, sviatky, ktoré tam strávil?

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Kristina27
    Ak bol SZČO pracovať v zahraničí od 04.01. do 31.01.2006, počítajú sa aj soboty a nedele, sviatky, ktoré tam strávil?

    Pokiaľ sa nevracal do miesta trvalého bydliska , tak áno .

    virka je offline (nepripojený) virka

    virka
    Aká výška diet je do NL a tiež mu patrí vreckové, viete niekto presne koľko to je_ Budem mu musieť vypísať cesťák a prerátať EUR á na Sk kažkým dňom. Kurz je každý deň iný alebo priemerom v mesiaci?

    Netka je offline (nepripojený) Netka

    Netka
    Ahojte, môže si SZČO aj v roku 2007 uplatňovať diety, alebo si musí kupovať lístky, prípadne dávať do nákladov bolčky z reštaurácie v hodnote 89,- Sk.
    Ďakujem.

    omorfoula je offline (nepripojený) omorfoula

    omorfoula
    v holandsku by to malo byt 45 euro na den....podla zakona moze byt vreckove az do 40% z diet a to percento si rozhodnes sama....

    nepreratavas to kazdym dnom,ale kurzom podla dna kedy si vyhotovila cestak napriklad... sluzobka od 12.2-2.3 tak cestak musis urobit najneskor do 10 dni a povedzme ze to urobis 5.3 tzn beries kurz NBS z 5.3. Aspon ja to tak robim....

    pekny den N.
    Chcela by som sa spýtať keď SZČO býva v meste A a pracuje 25 dni v meste B na Slovensku a ďalší mesiac v meste C môže si uplatniť diety 208 Sk namiesto stravného na základe cesťaku,ďakujem

    jerry23 je offline (nepripojený) jerry23

    jerry23
    Dobry den,
    chcem sa opytat na SZČO, čo chodí od slovenskej firmy do čiech na 2-tyzdnovky....zauctovat aj stravne aj vreckove?...robit valutovu pokladnu?

    dakujem

    tinaM je offline (nepripojený) tinaM

    tinaM
    jerry23 Pozri príspevok
    Dobry den,
    chcem sa opytat na SZČO, čo chodí od slovenskej firmy do čiech na 2-tyzdnovky....zauctovat aj stravne aj vreckove?...robit valutovu pokladnu?

    dakujem
    Najprv si treba ujasniť, kde SŽČO svoju činnosť pravidelne vykonáva.
    Má prevádzku na Slovensku?

    Táto téma bolo rozoberaná aj tu?http://www.porada.sk/t9727-p3-szco-c...ady#post427551

    marta_BU je offline (nepripojený) marta_BU

    marta_BU
    Ahojte,
    som tu nová, a neviem kde začat s vlastnou otázkou. Preto som ako riešenie zvolila zapojenie sa do tejto temy, ktora je pribuzna.

    Chcela by som vediet, ako občanka SR, zamestnana v Českej republike na sudnom pojednávaní na Slovensku podla akých predpisom mám žiadať nahradu diet od súdu.
    Cestujem z Čiech na Slovensko.
    Celodenné stravne na Slovensku je podľa českých predpisov 550 Sk, podla slovenských 208 Sk.

    Kto pozna odpoveď?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.