Zavrieť

Porady

Aký účet?

Ahojte Poraďáci,
prosím poradí mi niekto na aký účet mám zaúčtovať odmenu ktorú my fakturujeme nášmu obch.partnerovi za sprostredkovanie náterových systémov? Je to na základe uzatvorenej dohody...
ďakujeeem
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Aisha
Ahojte Poraďáci,
prosím poradí mi niekto na aký účet mám zaúčtovať odmenu ktorú my fakturujeme nášmu obch.partnerovi za sprostredkovanie náterových systémov? Je to na základe uzatvorenej dohody...
ďakujeeem
Fa pre odberateľa: 311/602AE.
0 0
Aisha Aisha

Aisha je offline (nepripojený) Aisha

ešte k tomu ide aj DPH...teda 311/602,343
ďakujem pekne a ešte príjemný zbytok dňa...
0 0
Aisha Aisha

Aisha je offline (nepripojený) Aisha

Chcem sa vás ešte opýtať, či môžem dať do daň. nákladov vianočné priania ktoré firma kúpila a posielala obchodným partnerom k Vianociam a novému roku?
ďakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Aisha
Chcem sa vás ešte opýtať, či môžem dať do daň. nákladov vianočné priania ktoré firma kúpila a posielala obchodným partnerom k Vianociam a novému roku?
ďakujem
AK majú logo spoločnosti, zaúčtuj to ako reklamné predmety na 518AE. Tie môžu byť do 500.- daňovo uznané, s nárokom na odpočet dph.
0 0
Aisha Aisha

Aisha je offline (nepripojený) Aisha

Tweety
AK majú logo spoločnosti, zaúčtuj to ako reklamné predmety na 518AE. Tie môžu byť do 500.- daňovo uznané, s nárokom na odpočet dph.
Nie nemajú boli kupované v Tescu, tak potom to nie je daňovo uznané? aký účet mám použiť? 513?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Aisha
Nie nemajú boli kupované v Tescu, tak potom to nie je daňovo uznané? aký účet mám použiť? 513?
Dala by som to potom na 501AE nedaňovú, alebo 513AE.
0 0
Aisha Aisha

Aisha je offline (nepripojený) Aisha

Ešte jedna otázočka, keď mám na tom bločku okrem vian.pozdravov aj box na zošity ktorý dávam do daň.N ale ZD je tam spolu za všetko aj DPH je zrátaná spolu za všetky položky,tak mám to rozrátať na jednotlivé účty keď tam nie je ku každej položke osobitne rozpis ZD+DPH a spolu?
... čiže vypočítam pomernú časť zo ZD pripadajúcu na pozdravy a to dám na nedaňovú 501 a DPH z toho dám na daňovú 548, a zvyšok sumy ZD bude box na zošity to dám na daňovú 501 a DPH odpočítam na 343AE??
Je to tak správne keď to rozpočítam ja alebo to musí byť na tom bločku-daň.doklade, inak to tak nemôžem urobiť?
Neviem v tomto som dosť laik a zaujímalo by ma ako to robíte Vy?
0 0
Aisha Aisha

Aisha je offline (nepripojený) Aisha

Viem že moja posledná otázka je tak trochu divná,ale určite aj vy sa stretávate s takým malým problémom, ktorý možno ani problém nie je a robíte to prirodzene, to len ja musím nad všetkým tak filozofovať :-))
Tak prosím povedzte mi na to svoj názor, ďakujem
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Aisha
Ešte jedna otázočka, keď mám na tom bločku okrem vian.pozdravov aj box na zošity ktorý dávam do daň.N ale ZD je tam spolu za všetko aj DPH je zrátaná spolu za všetky položky,tak mám to rozrátať na jednotlivé účty keď tam nie je ku každej položke osobitne rozpis ZD+DPH a spolu?
... čiže vypočítam pomernú časť zo ZD pripadajúcu na pozdravy a to dám na nedaňovú 501 a DPH z toho dám na daňovú 548, a zvyšok sumy ZD bude box na zošity to dám na daňovú 501 a DPH odpočítam na 343AE??
Je to tak správne keď to rozpočítam ja alebo to musí byť na tom bločku-daň.doklade, inak to tak nemôžem urobiť?
Neviem v tomto som dosť laik a zaujímalo by ma ako to robíte Vy?
V podobnom prípade vždy rozrátam bloček tak, že celkovú cenu za pozdravy, vr. DPH, zaúčtujem na 513 a ostatný režijný materiál rozdelím na základ dane, ktorý zaúčtujem na 501 a alikvotnú časť DPH na 343 .
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

A ja to niekedy zas radšej hodím do koša...
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Aj tak sa dá. A mnohokrát je to aj jednoduchšie.
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Je to naozaj mnohokrát jednoduchšie, ale vždy sa to nedá. Mám klienta, ktorý má ofotené všetky doklady, ktoré mi odovzdá a po zaúčtovaní aj skontroluje, či to tam všetko je. A z uvedeného dôvodu mávam občas aj halierové doklady.
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Mám podobnú skúsenosť. Tiež sem-tam rozúčtovávam aj 5,-- Sk na základ dane a DPH...
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Anja111
Mám podobnú skúsenosť. Tiež sem-tam rozúčtovávam aj 5,-- Sk na základ dane a DPH...
Keď za 5,- Sk zaplatí účtovníčke za položku 25,- tak nie je normálny...
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

ermon
Keď za 5,- Sk zaplatí účtovníčke za položku 25,- tak nie je normálny...
Bolo to síce JU, takže o niečo menej... Upozornila som ho na to, ale nebral to do úvahy, takže teraz sa s tým vôbec nezaoberám. Zaúčtujem a hotovo.
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
V mojom prípade sa tiež jedná o JÚ, takže neprichádza o 25,- Sk.
0 0
andrej_rv andrej_rv

andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

Tweety
AK majú logo spoločnosti, zaúčtuj to ako reklamné predmety na 518AE. Tie môžu byť do 500.- daňovo uznané, s nárokom na odpočet dph.
Podľa mňa nemusia mať logo spoločnosti a netreba ich posudzovať ako reklamné predmety. Na pozdravoch zasielaných obchodným partnerom je spravidla vždy uvedené obchodné meno odosielateľa - buď formou pečiatky na pozdrave alebo aspoň odosielateľa na obálke.
Podľa § 19 ods. 2 písm. k) zákona č. 595/2003 Z. z. o dani z príjmov v znení neskorších predpisov sú daňovými výdavkami aj " výdavky na reklamu vynaložené na účel prezentácie podnikateľskej činnosti daňovníka, tovaru, služieb, nehnuteľnosti, obchodného mena, obchodnej známky, obchodného označenia výrobkov a iných práv a záväzkov súvisiacich s činnosťou daňovníka so zámerom dosiahnutia, zabezpečenia, udržania alebo zvýšenia príjmov daňovníka."
Novoročné pozdravy sú určitou formou prezentácie firmy, jej obchodného mena i udržiavania obchodných kontaktov, sú teda podľa môjho názoru v zmysle uvedeného § v plnej miere daňovým výdavkom účtovaným na 501A (resp. réžia v JÚ).
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

andrej_rv
Podľa mňa nemusia mať logo spoločnosti a netreba ich posudzovať ako reklamné predmety. Na pozdravoch zasielaných obchodným partnerom je spravidla vždy uvedené obchodné meno odosielateľa - buď formou pečiatky na pozdrave alebo aspoň odosielateľa na obálke.
Podľa § 19 ods. 2 písm. k) zákona č. 595/2003 Z. z. o dani z príjmov v znení neskorších predpisov sú daňovými výdavkami aj " výdavky na reklamu vynaložené na účel prezentácie podnikateľskej činnosti daňovníka, tovaru, služieb, nehnuteľnosti, obchodného mena, obchodnej známky, obchodného označenia výrobkov a iných práv a záväzkov súvisiacich s činnosťou daňovníka so zámerom dosiahnutia, zabezpečenia, udržania alebo zvýšenia príjmov daňovníka."
Novoročné pozdravy sú určitou formou prezentácie firmy, jej obchodného mena i udržiavania obchodných kontaktov, sú teda podľa môjho názoru v zmysle uvedeného § v plnej miere daňovým výdavkom účtovaným na 501A (resp. réžia v JÚ).
Takto som to nikdy nevnímala, ale páči sa mi to.
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

V podstate ide len o to, či to dokážeme obhájiť a ako...
0 0
andrej_rv andrej_rv

andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

Anja111
Takto som to nikdy nevnímala, ale páči sa mi to.
Aj o tom je Porada - nájsť iný ako navyknutý uhol pohľadu . A už to tu odznelo neraz: "Viac hláv, viac kapusty"
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať