Zavrieť

Porady

Povinnosť fakturácie

Najde sa niekto kto mi poradí ohľadom DPH ? Naša spoločnosť je logistická spoločnosť a je sprostredkovateľom služby v doprave. V zmysle zákona o DPH je odberateľ alebo prijímateľ tovaru povinný vyúčtovať náklady za dopravu, resp. dohodnutú cenu za dopravu v lehote 15 dní od dodania služby. Zaujímalo by ma, že či na mňa ako na spostredkovateľa sa tiež vzťahuje uvedená lehota? Alebo neexistuje nejaká výnimka k 15 dňovej lehote fakturácie nás ako sprostredkovateľov? Ja ako spotredkovateľ som odkázaná na infomáciu od dodávateľa služby a pokiaľ on nedodrží 15 dňovú lehotu ako mám postupovať. VIeta poradiť ako postupovať správne v zmysle platných zákonov?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Etela
    Najde sa niekto kto mi poradí ohľadom DPH ? Naša spoločnosť je logistická spoločnosť a je sprostredkovateľom služby v doprave. V zmysle zákona o DPH je odberateľ alebo prijímateľ tovaru povinný vyúčtovať náklady za dopravu, resp. dohodnutú cenu za dopravu v lehote 15 dní od dodania služby. Zaujímalo by ma, že či na mňa ako na spostredkovateľa sa tiež vzťahuje uvedená lehota? Alebo neexistuje nejaká výnimka k 15 dňovej lehote fakturácie nás ako sprostredkovateľov? Ja ako spotredkovateľ som odkázaná na infomáciu od dodávateľa služby a pokiaľ on nedodrží 15 dňovú lehotu ako mám postupovať. VIeta poradiť ako postupovať správne v zmysle platných zákonov?
    Musíš aj ty dodržať 15 dňovú lehotu, v zmluve medzi dodávateľom a vašou logistickou spoločnosťou by mala byť v niektorom z článkov zmluvy uvedená klauzula - dodávateľ je zodpovedný za dodržanie fakturácie do 15 dní, v opačnom prípade bude krátená úhrada o penalizáciu z nedodržania termínu. Som presvedčená, že všetky podklady budeš mať načas.

    Povinnosť fakturácie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.