Zavrieť

Porady

kurzové rozdiely vo val.pokladni

Táto téma sa tu už opakovala, ale napriek tomu mi nie je jasný postup pri tomto konkrétnom prípade:
Príjem EUR do val.pokl.=úhr. odberat. fa za náš tovar Kurz NBS 25.11.04
Výdaj EUR na náš devízový účet EUR 27.11.04= kurz NBS 27.11. alebo 25.11 ?
Ak je to 27.11., počítam kurzový rozdiel teraz, alebo až 31.12.04?

Ďakujem za pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ik-a je offline (nepripojený) ik-a

    ik-a
    V priebehu roka pohyb valut, za co kupis za to predas. Kurzovy rozdiel urobis az na konci roka. Cize ak si dostala 100,- EUR v hodnote x, potom tieto valuty 100,- EUR vkladas v tej istej hodnote a rozdiel kurzovy je az k 31.12.

    Zlatica je offline (nepripojený) Zlatica

    Zlatica
    ik-a, nerozumiem, ak to vložím na dev.úč. v tom istom kurze 25.11., tak mi predsa kurzový rozdiel nevznikne,nie? Takže kurzom 27.11. to vložím ? Dík.

    ik-a je offline (nepripojený) ik-a

    ik-a
    Nie, ak to vlozis kurzom z 25. kurz.rozdiel nevznikne. Kurz.rozdiel Ti vznikne 31.12., za predpokladu, ze mas nejaky zostatok cudzej meny, bud v banke alebo na pokladni.

    pepo je offline (nepripojený) pepo

    pepo
    Tiež mi to nie je úplne jasné, keď napr. vyberiem 200 eur z účtu vedeného v eur do valutovej pokledne, aký kurz použijem?, na výpise z banky nie je uvedená hodnota v sk. A keď to vydám napr . na služobnú cestu zase mám problém s kurzom. Vie na to niekto odpovedať.

    Pepo

    babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

    Renata :-) babenko1
    pepo
    Tiež mi to nie je úplne jasné, keď napr. vyberiem 200 eur z účtu vedeného v eur do valutovej pokledne, aký kurz použijem?, na výpise z banky nie je uvedená hodnota v sk. A keď to vydám napr . na služobnú cestu zase mám problém s kurzom. Vie na to niekto odpovedať.

    Pepo
    Kurzom vyhláseným NBS ku dňu uskutočnenia účtovného prípadu

    Julča je offline (nepripojený) Julča

    Julča
    Ja prosím tiež o radu ohľadom valutovej pokladne. Na konci roka mi zostalo 325,50EUR vo valutovej pokladni.Čo mám s nimi urobiť? Ako to zaúčtovať v Jú?
    Naposledy upravil Julča : 03.02.05 at 14:56

    babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

    Renata :-) babenko1
    Prepočítaš ju kurzom k 31.12.2004 a zistíš, či si mala stratu alebo zisk...a podľa toho to zaúčtuješ interným dokladom

    Danuska je offline (nepripojený) Danuska

    obyčajný človek- žena Danuska
    môžem sa pridať?
    každý ti radí, že kurzový rozdiel až k 31.12, ja síce účtujem v podvojnom, ale čo takto priebežné položky medzi bankou a pokladňou, a pokiaľ je mne známe, tak o kurzových zozdieloch účtujeme celý rok, a aj valutovú pokladňu a devízový účet je potrebné viesť v mene valuty/devízy a sk, takže ak si dnes naúčtuješ výber pokladňa kurzom 1,3 a vložíš to do banky zajtra, tak ten kurz už môže byť 1,2 a to sa ti zobrazí v priebežných položkách inými sumami, ako ich chceš potom usledovať? priebežné položky by sa ti mali v priebehu roka vyrovnávať

    kurzové rozdiely vo val.pokladni

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.