Zavrieť

Porady

Daň z ubytovania

Prosím o radu. Som zamestnanec. Cez zimu poskytujem ubytovanie na rekreáciu v rodinnom dome. Príjem za minulý rok bol23.000,- Sk. Musím viesť peňažný denník a ešte nejaké doklady? Mám podať daňové priznanie ? Ročné zúčtovanie dane mi vykoná zamestnávateľ alebo ho vykonám sám v daňovom priznaní? Ďakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Pre rok 2006 je príjem do 23.650,- Sk oslobodený od dane z príjmov. Príjmy oslobodené od dane sú uvedené v § 9 zákona o dani z príjmov.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    .... a príjmy oslobodené sa v daňovom priznaní neuvádzajú. Takže daňové priznanie nemusíš podávať a o ročné zúčtovanie dane požiadaj zamestnávateľa.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Ide o príjem z prenájmu nehnuteľnosti - §6 ods.3.
    Predpokladám, že neposkytuješ iné ako základné služby, tzn., že neposkytuješ služby ako podávanie raňajok, pranie prádla, upratovanie...

    Mária123 je offline (nepripojený) Mária123

    Mária123
    Zdravim, ešte k tomu ubytovaniu. Poskytujem aj pranie posteľnej bielizne a upratovanie a cudzincov prihlasujem na cudzineckej polícii. A čo ten peňažný denník? Ďakujem.

    Kremnicka je offline (nepripojený) Kremnicka

    Kremnicka
    Mária, tiež mám podobné záujmy, chcem to takto robiť, ešte iba idem začať. mám živnosť na poskytovanie ubytovania v rámci voľnej živnosti a ohlásenú prevádzku. Čo mám robiť ďalej? Môžeš mi, prosím, poradiť?
    Ďakujem Kremnická

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.