Zavrieť

Porady

Dodatočné DP r.33

Chybou medzi "nebom a zemou" musím podávať dodatočné DP DPH za mesiace 02,06/06 týka sa to len r. 33 nadobudnutie tovaru prvým odberateľom a 08/06 nadobudnutie tovaru z EU .
Mám očakávať daňovú kontolu a pokutu ???
Ďakujem a krajší začiatok nového roka ako mám ja.....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    T tých 3 str. obchodov nie je dôvod na pokutu, lebo vám nevzniká rozdiel v dani, to len podáte.
    Pri tom nadobudnutí z EU tam ano , na r. 35 vám vznikne rozdiel, ktorí bude sankcionovaný podľa § 35/3 (cca 6% z tej dane ak to presiahne 500Sk).
    Nenapísali ste do ktorého mesiaca ste dali vstupnú Fa a či ste už uplatnili vstup. Ak nie , a obdržali ste ju v 8 mesiaci, potom by ste to v tom dodatočnom vynulovali, vstup aj výstup.
    Kontrolu skôr keď daň pýtate, nie keď odvádzate (to je len názor).

    maja je offline (nepripojený) maja

    maja
    Tú Fa som dala do 8 mesiaca a nič som si ešte neuplatnila, čiže v dodatočno DP to mám aj na vstupe aj na výstupe. Daň sa mi v ani jednom prípade nemení, tie Fa som zaradila do tých mesiacov, kde patria podľa dátumov sú to FA od toho istého dodávateľa z Nemecka.

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    maja
    Tú Fa som dala do 8 mesiaca a nič som si ešte neuplatnila, čiže v dodatočno DP to mám aj na vstupe aj na výstupe. Daň sa mi v ani jednom prípade nemení, tie Fa som zaradila do tých mesiacov, kde patria podľa dátumov sú to FA od toho istého dodávateľa z Nemecka.
    Nerozumiem veľmi, čo naznačujete, ale keď ide o nadobudnutie tovaru z EU tak podľa § 20 máte danú DP napr. dňom vystavenia Fa, predpokladám, že bola vystavená v 8. mesiaci tak musíte v dodatočnom DP za august dať výstup na r. 2. No a ak ste ešte toto doda DP nepodali a neuplatnili ste si daň na vstupe (ak máte nárok) tak si máte právo upkatniť aj daň na vstupe. To dávate na r. 16. No a ak viete preukázať, že ste doklad v 8. mesiaci mali, tak to dáte do jedného doda DP za august a výsledok na r. 35 bude nula. Ak ste však obdržali ten doklad až teraz napr.v decembri tak vstup dáte do decembrového DP a výstup do doda augustového. No a potom už máte z toho doda sankciu.

    maja je offline (nepripojený) maja

    maja
    Tá Fa tu bola už v 8.mesiaci, ale s tým dodávateľom boli určité problémy,tak boli tie FA ú šéfa, lebo s nimi vyjednával. Uhradil ich až v 12. mesiaci a mne ich dal až po úhrade, tak preto ten celý problém.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.