Zavrieť

Porady

Úrok pri leasingu - úprava v 2004 a dnes.

Ahojte všetci.

Mám jeden malý problém, ktorý som si uvedomil až teraz a koho iného by som požiadal o radu ako poraďákov.

V roku 2004 sme začali leasing nákl.vozidla.Vtedajšie znenie zákona hovorilo, že nájomné /úrok/ sa zahrna do vydavkov rovnomerne počas doby leasingu vo výške prevyšujúcej odpis majetku. V roku 2005 sa to zmenilo a toto nájomné /úrok/ sa zahrna do výdavkov podľa osobitného predpisu, čo je zákon o účtovníctve, t.j. teda podľa skutočných splátok.

Ako by ste teraz upravili účtovanie, tak aby som si nezahrnul do vydavkov viac ako mozem, kedže za 12/2004 /kedy sa začal leasing/ bol úrok podľa splátkového kalendára 0,-Sk ale je som i tak do výdavkov dal sumu 1/36 celkoveho najomneho. A pocnuc rokom 2005 by som si vlastne opat mohol do vydavkov zahrnut cely urok.

Vdaka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Chvíľku trpezlivosti, prosím, pri čakaní na odpoveď. Myslíš, že ju dostaneš skôr, ak tému založíš 3x?

    Úrok pri leasingu - úprava v 2004 a dnes.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.