Zavrieť

Porady

Nakup cez Ebay - Dan

Vela nakupujem cez Ebay, niekedy clo platim, niekedy nie. Podla toho, ako sa asi rozhodnu colnici.
Ak by som chcela rozbehnut internetovy obchod a vsetok tovar by som mala cez ebay, ako by som mala postpovat, aby to bolo spravne aj zhladiska dani a pod. Dufam ze rozumiete.
Dak.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Petosev je offline (nepripojený) Petosev

    Práca šľachtí, ale neprospieva zdraviu. No i tak ma baví. ...viac Petosev
    Ak je to dovoz mimo EU, potrebuješ faktúru aspoň pre colné účely, ale najlepšie normálnu faktúru s uvedením spôsobu platby, ak by si o tom chcela aj účtovať.
    Ak je to tovar z EU, potrebuješ tiež faktúru buď s DPH alebo bez DPH, podľa toho či si registrovaná pre DPH v SR. Ak si registrovaný podnikateľ, musíš dodanie tovaru v SR samozdaniť podľa postupu, ktorý je uvedený v zákone o DPH.
    Toto je problém na dlhšie riešenie. Ale toto je približne zhrnutie.

    cicushka je offline (nepripojený) cicushka

    cicushka
    Je to dovoz z USA. No ale niekedy ma na zaplatenie cla vyzvu, niekedy nie...staci ako faktura vytlacok stranky z ebay plus doklad o zaplateny formou vypisu z banky?

    Miro1969 je offline (nepripojený) Miro1969

    Miro1969
    Mňa by konkrétne zaujímalo, či je možné uplatniť si náklady za tovar nakúpený cez Ebay.

    jaurova je offline (nepripojený) jaurova

    jaurova
    Hľadám niekoho spoľahlivého-seriózneho kto by mi sprostredkoval nákup dvoch kníh cez eBay.Odmena
    jaurova@inMail.sk

    lolek je offline (nepripojený) lolek

    lolek
    Tiez chcem zalozit internetovy obchod a tiez chcem brat tovar z ebay z usa tak sa prosim rozpiste o tom viac kto ma skusenosti. vdaka

    vaneta je offline (nepripojený) vaneta

    vaneta
    Aj ja mám problém. Firma ktorú účtujem, stále nakupuje cez Ebay, kadejaké náradie, notebook, telefóny a ďalšie drobnosti. Nakupy sú z EU, z USa. Najhorsie na tom je, že nemám nijaké doklady, pretože niekedy nakúpia od fyzických osôb, niekedy od firiem - a tie im nedávajú žiadne doklady, faktúry, nič. Mne to robí obrovský problém v účtovníctve, pretože mi iba odbúdajú úhrady z bankového účtu. Je táto firma povinná nakupovať cez Ebay s uvedením svojho daňového registračného čísla? Ak je to nákup z EU, tak samozdaňovať a ak nákup z mimo EU, tak platiť DPH a clo colnici? Prosím o Vaše názory, ako by ste postupovali. ďakujem vopred

    vlasto77 je offline (nepripojený) vlasto77

    vlasto77
    Dobrý deň,


    Vie mi niekto poradiť ako sa nakupuje na ebay ?

    Zaujíma ma spôsob platenia - je možné nakúpiť na dobierku ?

    Predáva sa cez tento portál nový, alebo používaný tovar ?

    Ako si viem overiť funkčnosť, kvalitu, technický stav produktu napr: mobilného telefónu ?

    Vďaka

    Neolog je offline (nepripojený) Neolog

    Neolog
    Zdravim,
    trochu ozivim temu. Rozmyslam nad kupou drahsieho notebooku z eBayu. S ebayom uz ake take skusenosti mam no vzdy bola cena do max. 150€.

    V tomto pripade bude cena cca 1500$

    DPH sa nevyhnem a tak moja otazka znie: Mam moznost to objednat na firmu. Je mozne v takomto pripade vratenie DPH ktoru zaplatim colnikom? V ramci slovenska to tak samozrejme je, hocico co kupim tak mam moznost si odpisat DPH no neviem ako je to v pripade nakupu z USA? Poradi niekto? Snad sa chapeme.

    Dik

    jaros51 je offline (nepripojený) jaros51

    jaros51
    Takisto ma zaujima ci ma niekto skusenost s nakupom cez eBay (USA,EU), a zauctovanie (som neplatic DPH) ?
    Konkretne mam problem ze ja som tovar objednal na kontaktne udaje mojej druzky. Je to velky problem, alebo je moznost to vyriesit napr. zdokladovanim ze zijeme spolu ? Nestaci povedzme potvrdenka od DU ze som zaplatil dan ja ?
    Vdaka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.