Zavrieť

Porady

rozdelenie zisku v PU

Ahojte, potrebovala by som vediet ako zaúctujem v PU zisk z minuleho roku, jeho rozdelenie spolocnikom cez pokladnicu a tvorba zákonneho rezervneho fondu zo zisku?
musim este nieco ine tvorit z toho zisku okrem rezervneho fondu?
dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    skuba
    Ahojte, potrebovala by som vediet ako zaúctujem v PU zisk z minuleho roku, jeho rozdelenie spolocnikom cez pokladnicu a tvorba zákonneho rezervneho fondu zo zisku?
    musim este nieco ine tvorit z toho zisku okrem rezervneho fondu?
    dakujem
    Účtovný hosp. výsledok za r. 2006 sa zaúčtuje 1.1.07: 701 / 431 . Účet má názov "výsledok hospodárenia v schvaľovaní".
    O rozdelení zisku rozhoduje valné zhromaždenie; tiež o tvorbe zák. RF, spôsob a výška RF sú určené v spoločenskej zmluve. Keď budeš mať zápis z VZ, zaúčtuješ: 431 / 364 záväzok voči spoločníkom; výplata z pokladne: 364 / 211.
    Doplnenie RF: 431 / 421. Aj do soc. fondu sa môže prispieť: 431 / 472.
    Pointa je v tom, že ty ako účtovníčka to len zaúčtuješ, rozhoduje o tom valné zhromaždenie.

    Džejn je offline (nepripojený) Džejn

    Džejn
    Prosím vie mi niekto poradiť či môžem prerozdeliť neuhradenú stratu z minulých rokov použitím nerozdeleného zisku z minulých rokov spätne? Myslim: napr. zisk z roku 1994 so stratou z roku 1995?

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    Nerozdelený zisk minulých rokov sa môže použiť na úhradu straty.
    Ale rozhodnúť o tom môže len valné zhromaždenie (treba urobiť zápis) alebo konateľ v jednoosobovej sro písomným rozhodnutím konateľa.

    Džejn je offline (nepripojený) Džejn

    Džejn
    Ďakujem krásne veľmi si mi pomohla, lebo som si nebola ista. Povedali mi že predtým platil nejaky zákon, že strata sa môže kompenzovať len 5 rokov spätne ale ja som to nikde nevedela najsť.

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    No tak ja som to doteraz nepočula-nečítala-neviem o tom.
    Snáď ma niekto doplní.

    Antonia1 je offline (nepripojený) Antonia1

    Antonia1
    liba2
    Nerozdelený zisk minulých rokov sa môže použiť na úhradu straty.
    Ale rozhodnúť o tom môže len valné zhromaždenie (treba urobiť zápis) alebo konateľ v jednoosobovej sro písomným rozhodnutím konateľa.
    prosím má niekto vzor, čo má obsahovať písomné rozhodnutie konateľa
    v jednoosobovej sro, aby spĺňalo literu zákona.

    rozdelenie zisku v PU

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.