Zavrieť

Porady

Predaj materiálových zásob

Prosím o radu pri zaúčtovaní nasledovného prípadu:
Výrobný podnik nakúpi materiálové zásoby, poskytne odberateľovi službu, pri ktorej mat. zásoby použije a následne mu ich vyfakturuje. Ako postupovať pri zaúčtovaní ?

1. Došlá FA ma MTZ 111/321
2. príjem MT na skad 112/111
3. Vyšlá FA za MT 311/6??
4. Vyskladnenie MT 5??/112


Potrebujem pomôcť s účtami, kde sú otázniky a poradiť, či to bude takto správne . Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    DušanČ je offline (nepripojený) DušanČ

    DušanČ
    EkoMax
    Prosím o radu pri zaúčtovaní nasledovného prípadu:
    Výrobný podnik nakúpi materiálové zásoby, poskytne odberateľovi službu, pri ktorej mat. zásoby použije a následne mu ich vyfakturuje. Ako postupovať pri zaúčtovaní ?

    1. Došlá FA ma MTZ 111/321
    2. príjem MT na skad 112/111
    3. Vyšlá FA za MT 311/6??
    4. Vyskladnenie MT 5??/112


    Potrebujem pomôcť s účtami, kde sú otázniky a poradiť, či to bude takto správne . Ďakujem
    .
    .
    3) 311/642
    4) 542/112

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    Aké služby poskytne ? Z materialu aj niečo vyrobí ?
    Naposledy upravil Manual : 05.01.07 at 06:16

    EkoMax je offline (nepripojený) EkoMax

    EkoMax
    Odberateľ dodá surovinu a dodávateľ vykoná službu. Surovina je nakupovaná odberateľom ale materiál nakupuje dodavateľ a fakturuje ho spolu s faktúrou po vykonaní služby. Ide o fľašovanie a spotrebný materiál pri vykonaní služby

    DušanČ je offline (nepripojený) DušanČ

    DušanČ
    Zo zadanej otázky č. 1 nebolo vôbec jasné, o aký účtovný problém sa jedná, preto som uviedol riešenie, ktoré po príspevku č. 4 sa ukázalo nesprávne. Ani teraz nie je celý problém úplne zrozumiteľný. No domnievam sa, že keďže odberateľ dodá surovinu a dodávateľ vykoná službu (plnenie do fliaš), pričom použije nejaký materiál (predpokladám, že nejaký réžijný ako korunkové uzávery, etikety, blomby), priradil by som spotrebu tohto materiálu k cene služby. Teda účtovanie, zjednodušene bez DPH, by som vykonal nasledovne :
    Služba 311/602
    úbytok materiálu na sklade 501/112

    EkoMax je offline (nepripojený) EkoMax

    EkoMax
    Ďakujem za radu, ide o spotrebu materiálu - korky a etikety /čo som mala uviesť hneď v zadaní otázky/, takže to zaúčtujem ako spotreba materiálu na 501. Ešte raz vďaka.

    Zužu je offline (nepripojený) Zužu

    Zužu
    Firma vykonáva službu pre odberateľa - deratizačné práce, pri korej používa rôzne druh nástrah. fakturujem ako službu na 602. Nástrahy pri nákupe účtujem na 501. Spôsob B účtovania. Tieto nástrahy - materiál sa predáva aj bez služby. V tomto prípade to účtujem ako predaj materiálu na 642. Je to správne? Ďakujem

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Zužu Pozri príspevok
    Firma vykonáva službu pre odberateľa - deratizačné práce, pri korej používa rôzne druh nástrah. fakturujem ako službu na 602. Nástrahy pri nákupe účtujem na 501. Spôsob B účtovania. Tieto nástrahy - materiál sa predáva aj bez služby. V tomto prípade to účtujem ako predaj materiálu na 642. Je to správne? Ďakujem
    Podľa mňa nie je to správne. Malo by to byť účtované ako predaj tovaru na 604, ak je to pravideľne. Interným dokladom preúčtovať material (501) na tovar (504) v množstve ktoré sa predalo ako tovar.
    Naposledy upravil Zoltán Kovács : 17.12.07 at 10:31

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    Predaj materiálu: 542/501
    Odberateľská faktúra, predajná cena 311/642 , ak sa jedná o tovar, tak podľa príspevku od smith.

    Zužu je offline (nepripojený) Zužu

    Zužu
    neviem či to mám považovaž za tovar. nakupuje sa to ako materiál pre vykonanie služby, ale niekedy /nie je to pravidelnosť/ sa to predá ďalšiemu podnikateľovi, ktorý tiež vykonáva také isté služby.

    Predaj materiálových zásob

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.