Zavrieť

Porady

Diaľničná známka - platnosť

Na diaľničnej známke zakúpenej v jan. 2007 je platnosť od 1.1.2007 do 31.1.2008, ako to účtujete v PU ???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    dracica
    Na diaľničnej známke zakúpenej v jan. 2007 je platnosť od 1.1.2007 do 31.1.2008, ako to účtujete v PU ???
    Kedže sú tam dve obdobia , podľa postupov účtovania náklady je potrebné časovo rozlíšiť. Jasné, že nie je to potrebné,je to náklad roku 2007. Nikdy to nerozlišujem, napísala ho to hlúpo. Pardón.
    Naposledy upravil Tweety : 05.01.07 at 10:29

    dracica je offline (nepripojený) dracica

    dracica
    To je pravda, ale napr. 20.1.2008 si kupim novú diaľničnú známku ktorá bude platná od 1.1.2008 do 31.1.2009 ?? Ako to zaúčtujete v roku 2008 ???

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    dracica
    To je pravda, ale napr. 20.1.2008 si kupim novú diaľničnú známku ktorá bude platná od 1.1.2008 do 31.1.2009 ?? Ako to zaúčtujete v roku 2008 ???
    ALe bolo by nerozumné kupovať v januári novú, keď mám ešte v platnosti do konca mesiaca starú.

    dracica je offline (nepripojený) dracica

    dracica
    Ja rozumiem len tam sa dupluje náklad za január, nevšimli ste si to ??? To znamená že január davame dvakrát do nákladov ???

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    Na nálepke je napísané "ročná" a pokiaľ viem, rok má dvanásť mesiacov, takže môžu byť dva pohľady .

    dracica je offline (nepripojený) dracica

    dracica
    To hej ale možem ju využívať dlhšie ako jeden rok, pri osobných autách by som to asi neriešila, ale keby som kupovala diaľ. známku na kamión asi by som sa inak na to dívala...Jedného auditora to zaujalo, keď budem mať jeho stanovisko tak ho sem napíšem

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Braňo
    Na nálepke je napísané "ročná" a pokiaľ viem, rok má dvanásť mesiacov, takže môžu byť dva pohľady .
    Ja by som to tiež nekomplikoval. Tá nálepka je určená pre rok, ktorý je na nej uvedený (napr. 2006). To, že platí ešte aj v januári naasledujúceho roku, si myslím, neznamená, že treba ju tak aj rozúčtovať do nákladov toho roku - teda cena:13; 12 mesiacov do roku 2006 a 1 mesiac do roku 2007.

    A tým, že novú kúpite až 1.2. nič neušetríte. Tú novú by ste znovu museli rozdeliť na 13 mesiacov - 12 mesiacov v roku 2007 a 1 meisac v 2008. Takže v konečnom dôsledku by ste získali to isté.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Tweety
    ALe bolo by nerozumné kupovať v januári novú, keď mám ešte v platnosti do konca mesiaca starú.
    Čo tým ušetrríš, keď ju kúpiš vo februári? Nanajvýš mesačný úrok na bežnom účte.
    Naposledy upravil Chobot : 05.01.07 at 08:10

    dracica je offline (nepripojený) dracica

    dracica
    Neišlo o to koľko ušetrím, išlo o náklady

    Rok 2007 dial. známka pl. 1.1.2007 - 31.1.2008
    Rok 2008 dial. známka pl. 1.1.2008 - 31.1.2009
    dial. známka je ročná čize 365 dní

    ata111 je offline (nepripojený) ata111

    ata111
    Vidím, že zas z toho kuká nový nelogický rébus. Prikláňam sa k Chobotovi, je to náklad roku 2007 bez časového rozlíšenia, ale z pohľadu daniarov nehľadajme v daniach logiku a nakoniec to možno bude aj 13 mesiacov.

    účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

    To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac účtovník 007
    dracica
    Neišlo o to koľko ušetrím, išlo o náklady

    Rok 2007 dial. známka pl. 1.1.2007 - 31.1.2008
    Rok 2008 dial. známka pl. 1.1.2008 - 31.1.2009
    dial. známka je ročná čize 365 dní
    Nehľadaj problémy tam, kde nie sú. To jednomesačné preklenovacie obdobie pri DN je z dôvodu, že cez našu krajinu tranzitujú kamionisti,vyrazia v 12 a vracajú sa cez nás v 1. Je to tiež preto, že DN nemusia byť distribuované v dostatočnom množstve(čo sa často stáva) a podobne. Každá DN Ti vlastne platí 13 mesiacov.

    Dopĺňam na základe benkovho príspevku: Samozrejme ,ak ju zakúpiš v januári. Neplatí 13 mesiacov od kúpy. A jej platnosť je určená rokom, ktorý je na nej vytlačený.
    Naposledy upravil účtovník 007 : 05.01.07 at 10:32

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    Ja DN časovo nerozlišujem; ani mi to nenapadlo! DN je ročná a vzťahuje sa na kalendárny rok.

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    dracica
    Neišlo o to koľko ušetrím, išlo o náklady

    Rok 2007 dial. známka pl. 1.1.2007 - 31.1.2008
    Rok 2008 dial. známka pl. 1.1.2008 - 31.1.2009
    dial. známka je ročná čize 365 dní
    DN je ročná, platná pre daný rok, neplatí 365 dní od kúpy.

    To, že platí ešte aj v januári následujúceho roku, je podľa mňa nepodstatné v tomto prípade.

    Ivuchak je offline (nepripojený) Ivuchak

    Ivuchak
    Zdravím,všetko okolo auta účtujem prvý krát, prosím o názor, čo v prípade, ak je auto zaradené v 10/08 a kúpi sa dialničná nálepka na 2008, do nákladov ide celá suma alebo len alikvotná čiastka? Ak alikvotná, uplatním si celú DPH? Díky moc.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.