Zavrieť

Porady

Súbor HIM

Zdravím,
poradíte mi, prosím:
1.) ak podnikateľ kúpil do PC napr. záložný zdroj, zvyšuje sa tým OC PC a treba odpisovať alebo to môžem rovno šupnúť do spotreby? Ďakujem

2.) Tiež som počula info, že ak kúpim do PC programy, tak OC zvyšujú len tie, ktoré sú potrebné na jeho rozbeh, ostatné vraj môžu ísť hneď do spotreby. Je to pravda?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    accad je offline (nepripojený) accad

    accad
    1) Ak je záložný zdroj k PC zakúpený v roku obstarania PC, tak zvyšuje jeho OC. Ak PC bol zakúpený pred r.2004 a nie je ešte plne odpísaný, tak ide o technické zhodnotenie a navyšuje ZC odpisovaného PC.

    2) Ak je PC zakúpené spolu s SW (operačný systém) zvyšuje tento SW jeho OC. Ak dokúpite ďalšie SW napr.antivírový program, grafické programy, tak o nich účtuje zvlášť a nevstupujú do OC PC.

    Mickya je offline (nepripojený) Mickya

    Mickya
    Ďakujem za odpoveď, ale ešte mám otázku, že ak napr. kúpim 1 tlačiareň pre 3 PC, tak to posudzujem ako samostatný majetok, že? Robí sa taká vec, že sa cena tlačiarne delí tromi? ĎAkujem

    ORLEN je offline (nepripojený) ORLEN

    ORLEN
    Takú tlačiareň dávaš priamo do spotreby ak je jej obstarávacia cena nižšia ako 30000 Sk, alebo sa môzes rozhodnut ze ju budes odpisovat. Nic nebudes delit.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.