Zavrieť

Porady

Služba z ČR fakturovaná dodávateľom s DPH

Na základe zmluvy o prenájme os.mot.vozidla mi prišla faktúra z ČR s DPH. Nevie niekto z Vás do ktorého riadku na priznaní to mám dať, alebo ako to vlastne zaradiť? Ja už nepriznávam daň, keď ju priznali oni?
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alexxandra je offline (nepripojený) alexxandra

    alexxandra
    podla mna je to samozdanenie, nakolko sa jedna o prenajom hnutelneho majetku a mali by to v cesku asi fakturovat bez DPH. U nas dan na vstupe a zaroven dan na vystupe. Co si myslia ostatni? :-)

    SlavkaS je offline (nepripojený) SlavkaS

    SlavkaS
    Ja mám tiež fakturované služby z ČR s DPH, ale jedná sa o služby uskutočnené v ČR.

    K tomu mám pár poznámok od auditora, možno že Ti pomôžu

    Slovenská zdaniteľná osoba, platiteľ dane na Slovensku, pri dodaní tovaru alebo služby s miestom dodania napr. v Českej republike zaplatí v cene tovaru alebo služby aj českú daň. Nárok na jej vrátenie na území SR mu však nevznikne, pretože daňová povinnosť vznikla a daň bola odvedená do českého štátneho rozpočtu.

    Konkrétny zdaniteľný obchod s miestom dodania v Českej republike nie je predmetom dane na Slovensku, a tým platiteľovi nevzniká právo odpočítať daň v tuzemsku. O refundáciu dane uhradenej do českého štátneho rozpočtu požiada zdaniteľná osoba príslušný finančný úrad v členskom štáte, napr. Finančný úrad Praha.

    marika1 je offline (nepripojený) marika1

    marika1
    Taktiež sme dostali faktúru s DPH z Čiech za službu , ktorá bola uskutočnená v Čechách. Takže tá fa je správna. Logicky nám to tak vychádzalo, ale hľadala som info o tom, či je to naozaj tak. Tak som rada, že som to našla a potvrdila si to.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    alexxandra
    podla mna je to samozdanenie, nakolko sa jedna o prenajom hnutelneho majetku a mali by to v cesku asi fakturovat bez DPH. U nas dan na vstupe a zaroven dan na vystupe. Co si myslia ostatni? :-)
    faktúra je správna, zákon hovorí "prenájom hnuteľného majetku s VYNIMKOU MOTOROVYCH VOZIDIEL". Čiže nájom auta zdaňuje prenajímateľ (v ČR).

    aninka je offline (nepripojený) aninka

    aninka
    Lida
    faktúra je správna, zákon hovorí "prenájom hnuteľného majetku s VYNIMKOU MOTOROVYCH VOZIDIEL". Čiže nájom auta zdaňuje prenajímateľ (v ČR).
    Takže ak som platiteľ DPH na Slovensku a dostanem faktúru z ČR za prenájom úžitkového motorového vozidla s českou DPH tak,
    aj keď je auto využívané na Slovensku DPH sa tu neodvádza - neúčtuje.
    Teda ani vo výkaze DPH táto skutočnosť sa neobjaví.
    Pochopila som to správne ?


    Anka

    Mirka-test je offline (nepripojený) Mirka-test

    Mirka-test
    Požiadaj o vrátenie takejto DPH na prísl.českom úrade, mal by to vracať Fin.úrad Praha1

    Služba z ČR fakturovaná dodávateľom s DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.