Zavrieť

Porady

mzda

ahojte vsetci, viete mi povedat - aspoň priblizne - kolko si moze vypytat uctovnicka,ktora mi vedie ucto v JU soft.Money S3, som stvrtrocnym platcom DPH, firma je v rozbehu, mesacne cca 30 dokladov.Dakujem za kazdu "navigacnu" sumu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dracica je offline (nepripojený) dracica

    dracica
    30 x 25 = 750 Sk,-
    750 x 12 = 9000 Sk,-
    4 /DPH/ x 500 Sk,-
    1 /DP/ x 2000 Sk,-
    neviem, či máte zamestnancov to sú ďaľšie položky
    Spolu 9000 + 500 + 2000 = 11.500 Sk,-
    Pýtajte si podrobný rozpis, ako prílohu k faktúre!!!
    Povedala by som, že to je ešte veľmi nízka cena v BA si faktúrujú 3 x toľko

    dracica je offline (nepripojený) dracica

    dracica
    tá suma môže byť vyššia neviem, čo myslíš tým "30 dokladov" lebo ak si tam zarátala mes. bank. výpis, tak potom to nie je správne pretože každa operácia či už debetná alebo kreditná zaúčtovaná sa považuje za položku...ta kalkulácia je cca

    dracica je offline (nepripojený) dracica

    dracica
    Je to rôzne, najlepšie je ešte pred uzatvorením zmluvy si objasniť či budete platiť paušálnu sumu, alebo to závisí od počtu položiek v účtovnom denníku /pen. denníku/...ja by som sa pýtala a odporúčam Vám aby Ste si obišli viacero účt. firiem a porovnávali...

    akciovka je offline (nepripojený) akciovka

    akciovka
    Ved to...dostala som ten navrh včera, mám sa mu k tomu vyjadriť..najradšej by som od počtu dokladov

    akciovka je offline (nepripojený) akciovka

    akciovka
    Myslela som ten navrh s ucotvnickou - ona sama to nechala na moje rozhodnutie, co sa ceny tyka

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    akciovka
    nie, bankovy vypis som tam neratala...len cisto faktúry..
    ... a nákupy cez pokladňu?

    dracica je offline (nepripojený) dracica

    dracica
    Anja111
    ... a nákupy cez pokladňu?
    dobrá otázka, sú dva spôsoby:
    1, ERP doklady -účt. firma robí súpisky dokladov, k tomu vyhotoví 1 VPD a ten považuje za položku
    2, ERP doklady - účt. firma vyhotoví ku každému bloku VPD a každy VPD považuje za položku

    Prvý spôsob je pre klienta výhodnejší, pretože platí možno až o polovicu menej , druhý spôsob je síce prehľadnejší ale drahší...

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    Tak to už vôbec neviem zodpovedne zareagovať. Mne sa zdá najspravodlivejšie fakturovať počet účtovných prípadov x dohodnutá suma za jeden účtovný prípad. No a práve vtedy treba poznať počet účtovných prípadov, ktorý je priamo závislý od všetkých dokladov a nie len od počtu fa.

    akciovka je offline (nepripojený) akciovka

    akciovka
    Ok, a má ta dohodnutá suma za jeden účt.prípad nejakú max.hranicu, resp. aj minimálnu?

    dracica je offline (nepripojený) dracica

    dracica
    Anja111
    Tak to už vôbec neviem zodpovedne zareagovať. Mne sa zdá najspravodlivejšie fakturovať počet účtovných prípadov x dohodnutá suma za jeden účtovný prípad. No a práve vtedy treba poznať počet účtovných prípadov, ktorý je priamo závislý od všetkých dokladov a nie len od počtu fa.
    Tak potom účtovný denník /pen. denník/ počet položiek, a je spravodlive ak zaúčtujem jeden int. doklad, ktorý rozúčtujem na 12 riadkov, v účtovnom denníku mám 12 riadkov ale ako doklad mám jednu položku ???
    Je to diskutabilné

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    Myslím si, že práve to si treba vopred dohodnúť. Ak je to za jeden riadok, tak suma býva nižšia a ak je to za účtovný doklad, tak suma býva vyššia. Alebo potom voliť radšej dohodu na paušál.

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    Ja mám zmluvy v JU uzatvorené vopred a fakturujem 18,-- Sk za jeden riadok, ale už žiadne ďalšie príplatky za vystavenie tačiva DPH, alebo za DP. Ťažko mi je radiť a skutočne doporučujem len sa poinformovať vo Vašom okolí, porovnať si to a vopred spísať zmluvu...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.