Zavrieť

Porady

SZČO DIety

Dobry den
Chcel by som sa opytat na diety pre szco v prípade, že miesto podnikania mám na živnostenskom liste uvedené v košiciach - v mieste bydliska ale pracuje v bratislave, či je možné uviesť ako výdavok nájom, prípadne diety pri pracovnej ceste
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Peterka je offline (nepripojený) Peterka

    Peterka
    Celú problematiku zúžim na jeden problém a to vysvetliť kontrole že som vykonával činnosť v inom mieste (kde si priznávam cestovné náhrady) ako miesto v ktorom pravidelne vykonávam činnosť lebo platí, že:

    výdavky (náklady) daňovníka s príjmami podľa § 6 ods. 1 a 2 vynaložené v súvislosti s činnosťou vykonávanou v inom mieste, ako je miesto, v ktorom činnosť pravidelne vykonáva, najviac vo výške, aká je ustanovená pre zamestnancov podľa osobitného predpisu,87)

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    A ešte by som doplnila Petra, keďže Bratislava je miesto v ktorom činnosť pravidelne vykonáva.....bola by som dosť opatrná .....podľa mňa to nie je pracovná cesta.

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    Už sme raz preberali /len neviem kde/, že SZČO - archivárka robila pre jednu firmu 3 mesiace ich archív....dávala si do nákladov lístok MHD - každý deň. Daňová kontrola jej uznala iba prvý lístok /začiatok archivácie/ a posledný lístok /ukončenie archivácie/.
    Je to vlastne pracovná cesta,alebo nie ak tri mesiace pracuje v Bratislave a potom v Nitre a miesto podnikania uvedené v ŽL Košice.Môže si uplatniť diéty.

    chavallee je offline (nepripojený) chavallee

    chavallee
    Takze este raz sa spytam. KED AKO ZIVNOSTNIK MAM ZMLUVU S FIRMOU SO SIDLOM V BA takmer rok a miesto podnikania mam vedene v KE, mozem si dat najomne ci nejake diety do nakladov ako pri pracovnej ceste? Na co sa danova kontrola zameria, pokial to dam do nakladov?????

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.