Zavrieť

Porady

Náhrada škody

Dobrý deň, sme platci dph, JU:
odberateľovi sme poslali tovar cez kuriérsku službu, ktorá nám však tovar stratila, teraz chcú od nás faktúru - čo im mám vyfakturovať tovar + dph ? alebo bude v položke - náhrada škody,s alebo bez dph?
Prosím o urgentnú odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    luluhaha
    Dobrý deň, sme platci dph, JU:
    odberateľovi sme poslali tovar cez kuriérsku službu, ktorá nám však tovar stratila, teraz chcú od nás faktúru - čo im mám vyfakturovať tovar + dph ? alebo bude v položke - náhrada škody,s alebo bez dph?
    Prosím o urgentnú odpoveď
    Kuriérska služba Vám spôsobila škodu. Fakturácia škody nie je predmetom dane.

    tinaM je offline (nepripojený) tinaM

    tinaM
    luluhaha
    Dobrý deň, sme platci dph, JU:
    odberateľovi sme poslali tovar cez kuriérsku službu, ktorá nám však tovar stratila, teraz chcú od nás faktúru - čo im mám vyfakturovať tovar + dph ? alebo bude v položke - náhrada škody,s alebo bez dph?
    Prosím o urgentnú odpoveď
    Nechápem, prečo chcú faktúru, keď nedostali tovar. Veď je to vaša škoda.Vy si to musíte vyriešiť s kuriérskou službou.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    tinaM
    Nechápem, prečo chcú faktúru, keď nedostali tovar. Veď je to vaša škoda.Vy si to musíte vyriešiť s kuriérskou službou.
    Kurierska služba zrejme chce preto faktúru aby vedeli aká vysoká je tá škoda.

    luluhaha je offline (nepripojený) luluhaha

    luluhaha
    Do položky vo faktúre mám teda napísať refakturácia škody a bez dph? - správne? A čo spraviť s vystavenou faktúrou? Stornovať?

    tinaM je offline (nepripojený) tinaM

    tinaM
    smith
    Kurierska služba zrejme chce preto faktúru aby vedeli aká vysoká je tá škoda.
    Ja som to pochopila tak, že odberateľ chce faktúru a nie kuriérska služba.
    Potom by to bolo tak.

    luluhaha je offline (nepripojený) luluhaha

    luluhaha
    Ale čo s dph-čkou, veď keď firme napr. ukradnú tovar, tak musí vracať dph z ukradnutého, nie? Ako to mám teda spraviť?

    tinaM je offline (nepripojený) tinaM

    tinaM
    luluhaha
    Ale čo s dph-čkou, veď keď firme napr. ukradnú tovar, tak musí vracať dph z ukradnutého, nie? Ako to mám teda spraviť?
    Faktúra bola vystavená pre odberateľa. Tam si odviedla DPH. Pre kuriérsku stužbu by som faktúru nevystavovala. Mal by sa asi urobiť nejaký záznam o škode.
    Alebo by som urobila storno fa pre odberateľa a vystavila by som kuriérskej službe ten istý tovar, ak to chcú.
    Naposledy upravil tinaM : 08.01.07 at 09:42

    luluhaha je offline (nepripojený) luluhaha

    luluhaha
    Práve som sa dohodla s kuriérskou spoločnosťou, že im vyfakturujem náhradu škody bez dph, ale ak mám stornovanú tú originál faktúru odberateľovi, tak čo potom s dph-čkou- vlastne som si ju zarátala pri nákupe ale už neodviedla..

    tinaM je offline (nepripojený) tinaM

    tinaM
    luluhaha
    Práve som sa dohodla s kuriérskou spoločnosťou, že im vyfakturujem náhradu škody bez dph, ale ak mám stornovanú tú originál faktúru odberateľovi, tak čo potom s dph-čkou- vlastne som si ju zarátala pri nákupe ale už neodviedla..
    Ak si platiteľ DPH, si povinné vystavovať faktúry s DPH.

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    tinaM
    Ak si platiteľ DPH, si povinné vystavovať faktúry s DPH.
    Faktúruje sa z daňou len v prípade, že predmet fakturácie je aj predmetom dane. Ľutujem, ale fakturácia škody nie je predmetom dane.

    luluhaha je offline (nepripojený) luluhaha

    luluhaha
    Prosím Vás ešte raz o vysvetlenie mechanizmu zaúčtovania - JU- faktúru sme dostali z Nemecka, tovar išiel do Čiech - vyrobila som faktúru, potom stornovala, kuriérskej službe som vyrobila fa na náhradu škody bez dph, čo mám ešte urobiť?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.