Zavrieť

Porady

Opatrovanie v Nemecku

Dobry vecer, od 1.1.2007 som SZCO. Som zdravotnik s nemam absolutne ziadne skusennosti z tejto oblasti.Potrebovala by som poradit ohladne uctovnictva, dani a pod.
Nie je mi jasne, ci bude pre mna lepsie viest jednoduche uctovnictvo, alebo paus. vydavky.Moj prijem bude vyhradne z opatrovania v Nemecku, pracovat budem mesiac tam, mesiac budem doma.Mesacny prijem bude 1650 EU.Bude na to ofic.zmluva s uvedenou sumou.Z tejto sumy budem musiet odviest10% teda 165 EU agenture a hradit si cestu asi 120 eu. Predpokladany prijem za cely buduci rok bude asi 1650 x6 mesiacov -9900 eu. oplatia sa paus. vydavky, alebo uctovnictvo? Som rozvedena a deti su samostatne. Da sa odpocitat poplatok agenture a naklady na cestu? Mozem si kupit gastrolistky na mesiac pocas ktoreho budem doma-na Slovensku? Daju sa odpocitat aj prispevky na zdravotne, prip. soc poistenie?
Ake doklady treba viest k jednoduchemu uctovnictvu, ake k paus. vydavkom? Dakujem vopred za odpovede....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    292 je offline (nepripojený) 292

    netreba.. 292
    Ano, samozrejme v presnej formulacii podla zakona...plus upratovacie sluzby, atd..

    marco04 je offline (nepripojený) marco04

    marco04
    292
    Dobry vecer, od 1.1.2007 som SZCO. Som zdravotnik s nemam absolutne ziadne skusennosti z tejto oblasti.Potrebovala by som poradit ohladne uctovnictva, dani a pod.
    Nie je mi jasne, ci bude pre mna lepsie viest jednoduche uctovnictvo, alebo paus. vydavky.Moj prijem bude vyhradne z opatrovania v Nemecku, pracovat budem mesiac tam, mesiac budem doma.Mesacny prijem bude 1650 EU.Bude na to ofic.zmluva s uvedenou sumou.Z tejto sumy budem musiet odviest10% teda 165 EU agenture a hradit si cestu asi 120 eu. Predpokladany prijem za cely buduci rok bude asi 1650 x6 mesiacov -9900 eu. oplatia sa paus. vydavky, alebo uctovnictvo? Som rozvedena a deti su samostatne. Da sa odpocitat poplatok agenture a naklady na cestu? Mozem si kupit gastrolistky na mesiac pocas ktoreho budem doma-na Slovensku? Daju sa odpocitat aj prispevky na zdravotne, prip. soc poistenie?
    Ake doklady treba viest k jednoduchemu uctovnictvu, ake k paus. vydavkom? Dakujem vopred za odpovede....
    Treba si sadnúť a prerátať si to, čo je výhodnejšie, mne skôr vychádza že tie paušálne výdavky. Pri vedení JU si môžeš odrátať cestovné výdaje, stravné, vreckové, alebo aj poplatky spojené s výkonom živnosti, ako aj poplatky agentúre. Aspoň podľa môjho názoru je to náklad na dosiahnutie a udržanie príjmu, aj poplatky za ubytovanie, ak tu prácu budeš vykonávať v inom mieste ako máš určené v ŽL. Nepíšeš či máš slovenský alebo nemecký ŽL. Horšie to bude s tými lístkami keď budeš doma a nebudeš vykonávať žiadnu činnosť. To sa mi akosi nepozdáva.

    helas je offline (nepripojený) helas

    helas
    Aj mne sa zdá, že paušál bude výhodnejší, môžeš si prirátať aj odvody do poisťovní, netreba viesť účtovníctvo iba evidovať príjmy.

    292 je offline (nepripojený) 292

    netreba.. 292
    Dakujem, mam slovensky ZL., poplatky za ubytovanie nebudem mat a praca bude vykonavana na uzemi Nemecka.

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    Z toho, čo si uviedla mi skôr vychádza rozumné JÚ. Cestovné vo výške 120 eu predpokladám ako mesačné výdavky. Potom 120x6=720. atď... Používaš určite telefón, automobil na rokovania a to oproti 40% paušálnym výdavkom zrejme výhodnejšie. S pomocou Porady vzhľadom na množstvo a druhy dokladov JÚ zvládneš.

    292 je offline (nepripojený) 292

    netreba.. 292
    Dakujem.To cestovne bude asi 110 Eu, plus minus nejake drobne takze 6 x110 eu, auto nemam, telefon mam na klas. pausal, rokovat nebudem-budem pracovat ako opatrovatelka...

    Opatrovanie v Nemecku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.