Zavrieť

Porady

uzitkovy automobil

zdravim a prosim vas o radu :
- aky je rozdiel medzi užitkovým a osobnym automobilom z hľadiska odpisovkonkrétne mám v majetku osobné auto/C3/ ako SZCO a zistila som spatne, ze vo fakture je uvedené uzitkový automobil. čo s tým?
- este by som chcela poradit pri odpisovaní auta v invent. karte účtovný odpis je zhodný s dańovým odpisom? ďakuje
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    cloe je offline (nepripojený) cloe

    Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac cloe
    ipomoni
    zdravim a prosim vas o radu :
    - aky je rozdiel medzi užitkovým a osobnym automobilom z hľadiska odpisovkonkrétne mám v majetku osobné auto/C3/ ako SZCO a zistila som spatne, ze vo fakture je uvedené uzitkový automobil. čo s tým?
    Z hľadiska odpisov nie je žiadny rozdiel medzi osobným a užitkovým automobilom, obidva sú v 1. odpisovej skupine.
    - este by som chcela poradit pri odpisovaní auta v invent. karte účtovný odpis je zhodný s dańovým odpisom? ďakuje
    Účtovné a daňové odpisy sú dva rôzne pojmy. Napr. ak si auto kúpila 1.11. 2006, účtovne odpíšeš v roku 2006 2/48 z OC, teda pri rovnomernom odpise ale daňový odpis si môžeš uplatniť za rok 2006 vo výške 1/4 z OC.

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Z hľadiska odpisov tam rozdiel nie je. Keby ste boli platitelia DPH v tom prípade by ste si mohli uplatniť DPH z úžitkového auta ale z osobného nie.

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    ipomoni
    zdravim a prosim vas o radu :
    - aky je rozdiel medzi užitkovým a osobnym automobilom z hľadiska odpisov rovnaké konkrétne mám v majetku osobné auto/C3/ ako SZCO a zistila som spatne, ze vo fakture je uvedené uzitkový automobil. čo s tým? Nie je dôležité, čo je na faktúre, dôležitý je TP.
    - este by som chcela poradit pri odpisovaní auta v invent. karte účtovný odpis je zhodný s dańovým odpisom nie je zhodný a v jednoduchom účtovníctve sa udáva daňový odpis v rámci uzávierkových operácií ? ďakuje
    Odpovede som vyznačil tuším červenou.

    beroun je offline (nepripojený) beroun

    beroun
    Nie je dôležité, čo je napísané na faktúre. Treba sa pozrieť v osvedčení o evidencii vozidla - osobný automobil má kategóriu M1. Inak sa vypočítava daň z motorových vozidiel a rozdiel môže byť ale skôr nemusí pri odpisoch z titulu zatriedenia do odpisovej skupiny. Ďalej M1 nemá nárok na odpočet DPH a ostatné majú.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.