Zavrieť

Porady

uhrada Fa z ineho účtu

Prosim o radu ako zaučtovať uhradu Fa z ineho učtu/ nie firemneho/ .Stači doložiť fotokopiu z toho druhého účtu?Ja vypišem výdavkový doklad že peniaze odišli z pokladne v hotovosti a dalej neviem .Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mariana11 je offline (nepripojený) mariana11

    mariana11
    tak mne sa toto volakedy podarilo dost casto....teraz si davam lepsi pozor.
    vacsinou som to uhradila este raz z toho spravneho uctu. a potom poziadala o vratenie omylom uhradenej platby. a uctovala som to ako priebezne polozky.

    kankai je offline (nepripojený) kankai

    kankai
    Dakujem .Tak ja s tymi učtami neviem urobit nic.Nemozem do toho zasahovat.Udialo sa to mimo mna a bolo mi povedane ,že to nie je problem.Hlavne ,ze je to zaplatene.Potrebujem to nejak papierovo vydokladovat.Takze mohol by byt VD z pokladne ,ze peniaze odisli na iny učet + fotokopia z toho druheho účtu?Vdaka za radu.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Zaúčtovala by som výdavok interným dokladom s priložením kópie účtu. V pokladni v skutočnosti pohyb nebol.

    kankai je offline (nepripojený) kankai

    kankai
    Prepačte ,ze sa tak hlupo pytam, čo by mal obsahovat taky interny doklad?Dakujem za vsetky odpovede!

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    kankai
    Prepačte ,ze sa tak hlupo pytam, čo by mal obsahovat taky interny doklad?Dakujem za vsetky odpovede!
    Pozrite napr.tu:
    http://www.porada.sk/t22423-interny-...ra-verzia.html

    zyx66 je offline (nepripojený) zyx66

    zyx66
    Znamena to, ze v internom doklade napisem text napr. "platba faktury z uctu XY" dam tam sumu a zauctujem do penazneho dennika tak, ze sa mi to objavi napr. v kolonke vydavky-prevadzkova rezia a pritom sa mi nezmenia zostatky na ucte ani v pokladni? chapem to spravne? Vdaka za radu

    danushka je offline (nepripojený) danushka

    danushka
    zyx66 Pozri príspevok
    Znamena to, ze v internom doklade napisem text napr. "platba faktury z uctu XY" dam tam sumu a zauctujem do penazneho dennika tak, ze sa mi to objavi napr. v kolonke vydavky-prevadzkova rezia a pritom sa mi nezmenia zostatky na ucte ani v pokladni? chapem to spravne? Vdaka za radu
    Ak to budeš robiť v účtovnom programe, tak to pôjde nepeňažnou operáciou, neovplyvní to ani Bú, ani pokladňu.
    Tento výdavok zaradíš len tam, kam patrí / PR, nákup tovaru apd./

    Ak si peňažný denník vypisuješ ručne, tak začleníš výdavok podľa účelu.

    uhrada Fa z ineho účtu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.