Zavrieť

Porady

odvody do soc.poisťovne

Včera som si 2 hodiny čítala všetko ohľadom odvodov do zdr. a soc.poist., na ktoré odpovedal pán Mihál. Bolo to úžasné čítať a už viem skoro všetko.
Len mi akosi ušlo jedno obdobie. Začala som podnikať 02/2006. Zdravotku si platím 966 Sk a od roku 2007 budem platiť 1064Sk.
Do soc.poisť som tento rok neplatila, lebo mi to umožnil zákon. To ale znamená, že podľa daň.prizn. mi vychádza, že od 1.7.2007 začnem platiť do soc.poisť z minim.vymer.základu . Ale čo s obdobím od 1.2.2007 do 30.6.2007? Neplatiť mi zákon umožňuje len na rok a to obdobie od
02-06.2007 si doplatím pri zúčtovani dane v roku 2008?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Vzhľadom k tomu, že podnikať si začala od 02/2006 budeš si podávať daňové priznanie za rok 2006 k 31.03.2007/za obdobie mesiacov február až december/. Z tohto DP odovzdáš do SP výpis na základe ktorého Ti vypočítajú Tvoju odvodovú povinnosť, ktorá bude od 01.07.2007 do 30.06.2008.
    Naposledy upravil mysimis : 06.01.07 at 15:45

    emily je offline (nepripojený) emily

    emily
    zaclony
    Ale čo s obdobím od 1.2.2007 do 30.6.2007? Neplatiť mi zákon umožňuje len na rok a to obdobie od
    02-06.2007 si doplatím pri zúčtovani dane v roku 2008?
    Jednoducho v tom období neplatíš.Nemá to nič spoločné so zúčtovaním dane v r.2008.

    zaclony je offline (nepripojený) zaclony

    zaclony
    Aha, pomýlila som sa v texte.Nechcela som napísať zučtovanie dane ,ale zučtovanie odvodov do soc.poisť. k 30.7.2008.Pardon.

    odvody do soc.poisťovne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.